گفت‌وگوی سیاسی شنبه تا چهارشنبه از ساعت ساعت 17:30 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

گفت و گوي سياسي

رادیو گفت و گو بررسی می كند؛ نقش پولهای کثیف در معادلات سیاسی کشور

برنامه گفتگوی سیاسی، هشتم آبان به بررسی نقش پولهای کثیف در معادلات سیاسی کشور می پردازد.

1398/08/08
|
13:00

به گزارش رادیو گفت و گو، برنامه گفتگوی سیاسی با هدف بررسی رویدادهای سیاسی روز، مباحث کلان سیاسی در حوزه داخلی و خارجی با حضور کارشناسان، اساتید علوم سیاسی، پژوهشگران و پیشکسوتان عرصه سیاست و صاحب نظران طیف های مختلف سیاسی و اجرایی با هدف روشنگری، نقد منصفانه از این شبکه رادیویی پخش می شود.

برنامه گفتگوی سیاسی، هشتم آبان به بررسی نقش پولهای کثیف در معادلات سیاسی کشور، با حضور دکترمحمدرضا میرشمسی(سخنگوی سابق شورای نگهبان)، دکترعلی آقام علی لو(عضو هیئت علمی دانشگاه علم و صنعت) و دکترمریم عباسیان پرمی(عضو هیئت علمی دانشگاه تهران) می پردازد.

«عباسعلی کدخدایی» سخنگوی شورای نگهبان درباره قابل لمس بودنِ «پول‌سالاری» در برخی انتخابات و نبود قانونی برای جلوگیری از شکل‌گیری این وضعیت در رقابت های سیاسی گفت: نزد مردم و مسوولان نگرانی هایی در مورد نقش پول های کثیف در انتخابات وجود دارد و برای رفع این نگرانی ها هم باید قوانین بهتری تصویب شود.

سخنگوی شورای نگهبان همچنین اظهار داشت: شورای نگهبان تلاش خواهد کرد هر جا که لازم می‌داند که پول نقش موثری در انتخابات داشته و انحرافی در انتخابات ایجاد کند با اختیارات قانونی با آن برخورد کند.

آیت الله «احمد جنتی» دبیر شورای نگهبان نیز در این خصوص تصریح کرد: یک عده با پول های کثیف می خواهند وارد مجلس شوند و این خط قرمز ما در شورای نگهبان است.

راه برای کسانی که نظام، اسلام، قانون اساسی و ولایت فقیه را قبول دارند، برای حضور در انتخابات باز است ولی ما حتما جلوی کسانی را که می خواهند با پول‌های کثیف وارد انتخابات شوند را می گیریم.

علاوه بر اعضای شورای نگهبان، مسوولان سایر نهادها هم بارها در این باره به اظهارنظر پرداخته اند از جمله «عبدالرضا رحمانی فضلی» وزیر کشور که ابتدای اسفندماه سال 93 با اشاره به گردش سالانه 20 هزار میلیارد تومانی قاچاق مواد مخدر گفت بی‌شک بخشی از این پول در حوزه سیاست، انتخابات و انتقال قدرت سیاسی در کشور وارد می‌شود.

گفتگوی سیاسی از شنبه تا چهارشنبه ساعت17:30 بر روی موج اف ام ردیف 5/103 مگاهرتز تقدیم مخاطبان فرهیخته رادیو گفت و گو می‌شود.

علاقمندان برای ارتباط با این برنامه و دیگر برنامه های رادیو گفت و گو می توانند از طریق سامانه پیامکی 300001035 و شماره تماس 27861035 نظرات، پیشنهادات و انتقادات خود را مطرح نمایند.

دسترسی سریع
گفت و گوی سیاسی