گفت‌وگوی سیاسی شنبه تا چهارشنبه از ساعت ساعت 17:30 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

گفت و گوي سياسي

كارشناس مسائل سیاسی: عده ای در نظام برای کسب رای، دین فروشی می کنند

حسین سیانوری گفت: امروز در اردوگاه ولایت و نظام جمهوری اسلامی کسانی در حال بازی کردن همانند نقش عمروعاص هستند و اندیشه‌ها را می‌زنند. برای گرفتن یک رای بیشتر، دین و فرهنگ دینی را نادیده می‌گیرند و امروز جوانان با این نوع مسائل روبرو هستند.

1398/09/04
|
11:00
|

برنامه "گفت‌وگوی سیاسی" با موضوع (بررسی و تحلیل بسیج و گام دوم انقلاب اسلامی در چارچوب ایده امام و رهبری) با حضور دکتر حسین سیانوری، کارشناس مسائل سیاسی روانه آنتن شبکه رادیو گفت‌وگو شد.

حسین سیانوری در مصاحبه با رادیو گفت‌وگو بیان کرد: در اغلب سطور بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی، نگاه رهبری به آینده و جوان‌هاست. زیرا امروز جنگ جوانان خیلی سخت‌تر از گذشته است. دیروز دشمن با یونیفرم دشمن در مقابل ما بود، اما امروز دشمن با یونیفرم انقلاب و اندیشه انقلاب اسلامی در مقابل ولایت و انقلاب ایستاده است. امروز در لباس مرشدان اسلام می‌آیند و اسلام را رد می‌کنند. امروز با لباس دین، متقدمان انقلاب در حوزه اصلاحات می‌گویند قرآن دیگر کتاب آموزه و راهنمای امروز ما نیست!

وی افزود: امروز جنگ، جنگ اندیشه است و ریزش آن خیلی شدید است. در این رابطه باید به تاریخ اسلام نگاه دقیق‌تری داشته باشیم، زیرا انقلاب اسلامی، انقلاب فرهنگ است. برای همین اگر به جنگ صفین نگاه کنید، وقتی که معاویه مشاهده می‌کند، هر چه نیرو در جنگ با امام علی(ع) تزریق می‌کند، فایده ندارد، به همین دلیل دست به خدعه و نیرنگ می‌زند و به عمروعاص پناه می‌برد که برایش نقش قوه عاقله و اتاق فکر را دارد. لذا قریب به این مضمون برداشت می‌کنم که اگر معاویه با همان نیروی جنگی پیش می‌رفت، به یقین فاتح جنگ امام علی(ع) و یارانش بودند، اما به کار گرفتن خدعه و کشاندن برخی یاران ساده‌لوح امام باعث شد که ورق برگردد.

کارشناس مسائل سیاسی ادامه داد: وقتی جنگ اندیشه‌ها در صفین مطرح شد، لذا در اردوگاه علی(ع) شمشیرها بر سرش بلند شد. امروز در اردوگاه ولایت و نظام جمهوری اسلامی کسانی در حال بازی کردن همان نقشی هستند و اندیشه‌ها را می‌زنند. برای گرفتن یک رای بیشتر، دین و فرهنگ دینی را نادیده می‌گیرند و امروز جوانان با این نوع مسائل روبرو هستند از آن طرف با ابزار هجمه‌های سنگین علیه فرهنگ و اندیشه انقلاب اسلامی مواجه‌اند.

حسین سیانوری گفت: زمانی تصور کردیم ویدئو و ماهواره مشکل ایجاد می‌کند، حال امروز می‌خواهیم با تلفن‌های همراه در دست فرزندانمان چه کنیم؟ شما شاهد هستید که اغتشاشات، ناآرامی‌ها و خونریزی با تلفن همراه خیلی راحت راه خودش را در جامعه ما باز می‌کند. از آن‌طرف جوان‌های ما باید با استادی در دانشگاه تعامل داشته باشند که علیه اسلام نظریه‌پردازی می‌کند و این فرد از مسئولان اجرایی نظام نشان لیاقت و علمی می‌گیرد و در کتابش می‌نویسد که اسلام، مایه سقوط و مانع پیشرفت ماست. لذا دانشجوی ما در کلاس چنین استادی درس می‌خواند و در امتحان باید سخن استادش را بنویسد تا نمره قبولی بگیرد.

وی افزود: امروز شاهد هستید از این دانشگاه و هجمه سنگین بیرونی، فضایی، مجازی و داخلی جوان‌هایی برمی‌خیزد که وقتی می‌خواهند از اندیشه انقلاب اسلامی دفاع کنند به جایی می‌روند که نه سر بدون بدنشان برمی‌گردد نه بدن بدون سرشان. آن وقت رهبری بر تابوتی که تکه ای از پیکر شهید حججی در آن است، حاضر می‌شود و بر آن بوسه می‌زند که چنین کاری در تاریخ جنگ تحمیلی سابقه نداشت. این نشان می‌دهد که حتی امام زمان(عج) به این نسل امیدوار است.

کارشناس مسائل سیاسی ادامه داد: امروز جنگ فرزندان ما سخت‌تر از جنگ زمان ما با عراق و قدرت‌های جهانی است و قهرمانان این عرصه قابل تقدیر هستند و آنها در دنیا نیز آبرومند هستند، هر چند شاید برخی حرمتشان را نگه ندارند. از آن طرف رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب بسیج را از پاک‌ترین انسان‌ها برمی‌شمرند و آماده به کارترین نیروی انسانی در راه اهداف عالی ملت می‌دانند.

دسترسی سریع
گفت و گوی سیاسی