صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

شنبه تا چهارشنبه از ساعت ساعت 17:30 به مدت 60 دقیقه

اصغر ایمانی گفت: بخشی از فیلم‌های سینمایی که روی پرده اکران است، در حال کمک کردن به ترویج بی‌حجابی است، یعنی پوشش‌ها کنار می‌رود، بسیاری از برخوردها، واژه‌ها و سناریوها به شکلی چیده شده که مانند پازلی در زمینه همان جنگ نرم عمل می‌کند.

برنامه "گفت‌وگوی سیاسی" با موضوع (بررسی و تحلیل جنگ نرم، الزامات پیش روی جامعه فرهنگی کشور در مواجهه جدی با تهاجم فرهنگی و جنگ نرم دشمنان) با حضور دکتر اصغر ایمانی، استاد دانشگاه روانه آنتن شبکه رادیو گفت‌وگو شد.

اصغر ایمانی در مصاحبه با رادیو گفت‌وگو اظهار کرد: وقتی دشمن با جنگ نرم وارد عرصه حجاب می‌شود و از طریق شبکه‌های مجازی راهکارهای خود را عملی و چهارشنبه سفیدی را تعیین می‌کند که بعد در سطح تهران یک یا دو زن جوان تحت تاثیر قرار می‌گیرند و با نشان دادن و تبلیغ بر همین دو نفر چنان تبلیغاتی راه می‌اندازند و آن را بزرگ‌نمایی می‌کنند، عده‌ای تحت تاثیر این القائات جنگ نرم قرار می‌گیرند و از این موضوع بی‌منطق دفاع می‌کنند.

وی افزود: سوال ما از بسیاری کسانی که موافق چهارشنبه سفید بودند، درباره اعتقاد به قانون بود و می‌گوییم آیا به قانون اعتقاد دارید؟ و اصلا قانون را شاخص و معیار گفت‌وگوها قرار دهیم، چگونه فرانسوی‌ها با مصوبه پارلمان تصریح کردند کسانی که مسلمانند و حجاب دارند، حق تحصیل در مدارس فرانسه را ندارند. چرا آن موقع کسی به این قانون اعتراض نکرد؟ چرا کسی نگفت فرانسه مرکز تمدن و سرآمد همه دموکراسی‌هاست؟ چه طور این اراده را تسخیر کردند و نگذاشتند حتی کسانی که روسری سرشان است، وارد دانشگاه و مراکز آموزشی شوند؟

استاد دانشگاه ادامه داد: در همین اروپا که دم از دموکراسی می‌زنند، حتی یک مسجد ساخته شده؟ بالاخره اگر قانون ملاک است در کشور جمهوری اسلامی قانونش بر این تاکید دارد که باید جنسیت مونث آن پوشش اسلامی داشته باشد. این قانون است و این‌که شما رفتاری را فراقانونی می‌کنید و در واقع با قانون مخالفت دارید، حجاب را پررنگ می‌کند و برای سنینی در جامعه ترویج می‌دهد که آمادگی پذیرش چنین مسائلی را دارند. در این میان ابزارهای دیگر به این قصه کمک می‌کنند.

اصغر ایمانی گفت: در بخشی از فیلم‌های سینمایی که روی پرده اکران است، همین وضعیت را می‌بینیم که در حال کمک کردن به ترویج بی‌حجابی هستند، یعنی در واقع پوشش‌ها کنار می‌رود، بسیاری از برخوردها، واژه‌ها و سناریوها به شکلی چیده شده که مانند پازلی در راستای همان جنگ نرم است که به هدف برداشته شدن حجاب ختم می‌شود. از طرفی باز هم در مساله سینما، مشاهده می‌کنیم فیلمی به دلیل مغایرت با شئونات جامعه اسلامی ما به دستور دادستان از اکران کنار می‌رود، چه کسانی تظاهرات می‌کنند؟ همان کسانی که خود آن‌وری‌ها با جنگ نرم و شبهه‌انگیزی و سوال انگیزی دائما یک عده را ترغیب می‌کنند که نسبت به عدم اکران آن معترض شوند.

وی افزود: بخش عمده‌ای از مردم چندان برایشان فرقی نمی‌کند که این فیلم را ببینند یا نبینند. از طرفی در بخش موسیقی نیز جنگ نرم به کمک اقلیت رسانه‌های داخلی بیلبوردهایی را در سطح شهر را آن‌چنان ترویج می‌دهند و فرهنگ‌سازی و بسترسازی در جامعه می‌کنند که هر کس ببیند تصور می‌کند همه مسائل حل شده است و فقط این مساله روی زمین مانده و همه باید فقط به آن توجه کنند.

استاد دانشگاه در مصاحبه با رادیو گفت‌وگو اظهار کرد: به نظر می‌رسد جنگ نرم قطبی کردن جزیره‌ای آدم‌ها را پیش گرفته است و لذا در تهران مشاهده می‌کنیم که یک قطبی به دنبال حجاب است، قطب دیگر در پی هنر و قطبی از جزیره دیگر به دنبال موسیقی است. در این میان برخی هم در پی گرانی هستند و بعضی نیز به دنبال کار، شغل و بیکاری‌اند. حال باید پرسید چه کسی این قطب‌سازی‌ها را شکل داده است؟ به نظرم چنین کاری به واسطه جنگ نرم صورت گرفته است و برای همین رهبری دائما در حال هشدار دادن هستند برای این‌که قطبی‌سازی‌ها اتفاق نیفتد.

مرتبط با این خبر

  • عضویت در قوانین بین المللی حقوق مالکیت اجتناب ناپذیر است

  • تبیین راهبرد رسانه های معاند فارسی زبان در قبال دوازدهمین انتخابات ریاست جمهوری

  • عقب ماندگی 50 ساله سیستم آموزش و پرورش نسبت به کشور های اروپایی

  • در حوزه سواد رسانه ای ده سال عقب هستیم

  • ادبیات کاندیداها دیگر دعوا بر سرعدالت و آزادی نیست!

  • فضای مجازی بسیار فراتر از یک ابزار است

  • فضای مجازی ارتباط مخاطب و روزنامه ها را محکم می کند.

  • افزایش قدرت مقاومت؛ درپی حماسه آفرینی مردم در انتخابات!

  • تکثر طیف‌ها، نحله‌ها و سلایق سیاسی تنور انتخابات را گرم کرد

  • فضای مجازی قدرت اعتیادزایی بالایی دارد