صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

شنبه تا چهارشنبه از ساعت ساعت 17:30 به مدت 60 دقیقه

نجار گفت: هراسی در میان آمریکایی‌های حاضر در منطقه افتاده و ادعاهای پوچ و طبل توخالی آمریکا در حال ثابت شدن به جهانیان است. همه این مسائل در کنار هم باعث شده، در شرایط فعلی ترامپ نتواند یک واکنش سریع داشته باشد.

برنامه "گفت‌وگوی سیاسی" با موضوع (بررسی و تحلیل حمله موشکی و پاسخ کوبنده سپاه پاسداران به پایگاه آمریکایی عین الاسد) با حضور عماد نجار، تحلیلگر مسائل استراتژیک روانه آنتن شبکه رادیویی گفت‌وگو شد.

عماد نجار در مصاحبه با رادیو گفت‌وگو بیان کرد: در عراق تقریبا 5 هزار نیروی نظامی آمریکایی وجود دارد که عین الاسد دومین پایگاه آمریکایی‌ها در عراق به لحاظ پهپادی، تدارکات و تامین سوخت نیروی هوایی به شمار می‌آید، در حال حاضر به طور کامل از بین رفته و در آنجا هیچ موجودیتی از آمریکایی‌ها نمی‌توانید پیدا کنید.

وی افزود: ضمن این‌که سپاه اعلام کرده است، تمام کشورهایی که به نوعی مستقیم و غیرمستقیم در اقدامات تروریستی آمریکا همکاری داشته باشند، آنها نیز در این جرم و ترور دولتی شریک هستند و مورد انتقام قرار خواهند گرفت. لذا این نخستین گام از انتقام سخت بود و مطمئنا آمریکایی‌ها می‌دانند که قضیه به اینجا ختم نمی‌شود و با تمام تلاش‌ها و رایزنی‌هایی که کردند تا قدری جمهوری اسلامی را عقب بزنند تا بگویند ما دست نگه داریم یا حداقل انتقام را قدری سبک‌تر انجام دهیم، به نتیجه نخواهد رسید.

تحلیلگر مسائل استراتژیک ادامه داد: باید اشاره کنم نیروی قدس سپاه پاسداران با تمام حلقه‌های مقاومت در حال رایزنی است و این رایزنی در بعد منطقه‌ای به طور کامل در حال انجام شدن است و کشورهایی مثل فلسطین، لبنان، یمن، عراق و سوریه همه به طور واحد برای مقابله با تروریسم حکومتی آمریکا و حضورش در منطقه بسیج شده‌اند.

عماد نجار گفت: در حال حاضر در سیستم سیاسی آمریکا شکاف بزرگی وارد شده است و بسیاری از سناتورهای آمریکایی اقدامات قماربازانه ترامپ را نمی‌پسندند. آنچه که امروز مشهود است و به جهان ثابت شده این است که هژمونی نظامی آمریکا زیر سوال رفته است، آمریکایی که خودش را به عنوان قدرت برتر جهان معرفی می‌کرد، در برابر موشک‌های کوتاه‌برد زمین به زمین جمهوری اسلامی نتوانسته هیچ واکنشی از خودش نشان بدهد و حتی نسبت به یکی از 35 موشک کروز ما نتوانسته واکنش داشته باشد. آنچه مسلم است تمام سامانه‌های ضدموشکی دنیا برترین و بهترینش ساخت آمریکاست.

وی افزود: بسیاری از کشورهای دیگر و حتی رژیم صهیونیستی از آمریکا سامانه‌های موشکی را خریداری می‌کنند. گام نخست انتقام سخت اجرایی شده است و عدم توانایی در برابر حمله موشکی جمهوری اسلامی را دیدیم. در حال حاضر آمریکا تلاش می‌کند تعداد پایگاه‌ها و نظامیانش را در منطقه کاهش دهد و به تمام سفارتخانه‌هایش در منطقه اعلام کرده که شهروندان آمریکایی آماده ترک منطقه باشند، همچنین در سفارت آمریکا در قدس اشغالی اعلام کرده که آمریکاییها این منطقه را ترک کنند.

تحلیلگر مسائل استراتژیک ادامه داد: هراسی در میان آمریکایی‌های حاضر در کل منطقه افتاده است و ادعاهای پوچ و طبل توخالی آمریکا در حال ثابت شدن به جهانیان است و همه در کنار هم باعث شده که در شرایط فعلی ترامپ نتواند یک واکنش سریع داشته باشد. 8 دقیقه پس از توئیت ترامپ که قصد داشت تمسخرآمیز اعلام کند پس این انتقام سخت چه شد؟ بلافاصله پایگاه عین‌الاسد به یک زمین مستعد کشاورزی تبدیل شده و واقعا شخم خورده است.

عماد نجار در مصاحبه با رادیو گفت‌وگو عنوان کرد: مقاومت اوباما در مقابل تحریکات نتانیاهو برای حمله به جمهوری اسلامی نشان داد که اوباما درک درستی از توانایی‌های ما در منطقه داشت و هیچ گاه حاضر نبود که این ریسک عجیب را بکند و با جمهوری اسلامی وارد تنش نظامی شود، اما ترامپ این قمارباز نابلد با این اقدام خام خودش ابهت توخالی آمریکا را برای ملت‌های منطقه از بین برد.

مرتبط با این خبر

  • انتقام موشکی ایران هیمنه نظامی جبهه استکبار و استعمار را در هم شکست

  • موضع قدرت ایران مانع از اقدام جدید آمریکا خواهد شد

  • بزرگ ترین وجه انتقام ایران، خروج کامل آمریکا از عراق است

  • انتقام ایران از آمریکا مشروع و قانونی بود

  • هیمنه آمریکایی ها در دنیا شکسته شده است

  • هزینه موشک ها را هم از آمریکا خواهیم گرفت

  • حمله موشکی سپاه نشان داد ادعای آمریکا مبنی بر قدرت سیستم‌های راداری گزاف است

  • تاثیرات سیاسی انتقام سخت ایران بیشتر از خسارات وارده به آمریکایی‌هاست

  • آمریکایی‌ها توان درگیری با ایران جهت تثبیت یا موازنه قدرت نظامی را ندارند

  • غافلگیری آمریکایی ها ادامه خواهد داشت