صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

شنبه تا چهارشنبه از ساعت ساعت 17:30 به مدت 60 دقیقه

محمدحسن نامی گفت: امروز جمهوری اسلامی با قدرت در مقابل آمریکا ایستاده است و در آینده نزدیک، آمریکا در مقابل ما تسلیم خواهد شد. اگرچه قبول این امر برای برخی غیرقابل تصور باشد.

برنامه "گفت‌وگوی سیاسی" با موضوع (بررسی و تحلیل اجرایی شدن طرح مکانیسم ماشه از سوی کشورهای اروپایی جهت بازگشت ایران به مفاد برجام از ادعا تا واقعیت) در ارتباط تلفنی با دکتر محمدحسن نامی، رئیس گروه ژئوپلیتیک مرکز راهبردی روانه آنتن شبکه رادیو گفت‌وگو شد.

محمدحسن نامی در مصاحبه با رادیوگفت‌وگو عنوان کرد: سه کشور اروپایی به ویژه انگلیس سعی کردند به نوعی نقش آمریکا را بازی کنند یا واسطه‌ای برای آمریکا باشند. در ابتدا در اختیار اهداف آمریکا بودند و در حقیقت همان‌طور که رهبر انقلاب گفتند پادوی آمریکا هستند و ما هیچ وقت نباید به آنها اعتماد کنیم. امروز جمهوری اسلامی در جهان قدرتمند است و از قدرت بالایی برخوردار است و اگر بخواهیم قدرت جمهوری اسلامی را با سایر کشورهای منطقه مقایسه کنیم تا دریابیم ما چه قدرت قدرتمند هستیم.

وی افزود: اگر به عربستان سعودی نگاه کنیم، در حال حاضر بده و بستانی با آمریکا دارد و برای تضمین حیاتش به طور مرتب از آمریکا تسلیحات می‌خرد، تسلیحاتی که بهای سنگینی برایش دارد و گاه برای ماندن آمریکا در منطقه نیز خرج می‌کند و آمریکا با استفاده از نقاط ضعف عربستان مرتب درخواست پول دارد و عربستان هم پول را پرداخت می‌کند. چنان‌که ترامپ اشاره کرد عربستان مثل گاو شیردهی می‌ماند که برای حیاتش به ما وابسته است و باید بهای ماندن آمریکا در خلیج‌فارس را بپردازد.

رئیس گروه ژئوپلیتیک مرکز راهبردی ادامه داد: حال در این سو جمهوری اسلامی قرار دارد که کوچک‌ترین اعتنایی به آمریکا ندارد و در عین حال پایگاه عین‌الاسد آمریکا در عراق را مورد حمله قرار می‌دهد. این رویکرد جمهوری اسلامی نشان از قدرتش دارد، زمانی ناو آمریکا که از پایگاهش پرواز می‌کرد، یک حکومت سقوط می‌کرد. امروز جمهوری اسلامی با قدرت در مقابل آمریکا ایستاده است و ما در آینده بسیار نزدیک شاهد خواهیم بود که آمریکا در مقابل ما حتما تسلیم خواهد شد. اگرچه شاید قبول این امر برای برخی غیرقابل تصور باشد.

محمدحسن نامی گفت: چون در جمهوری اسلامی، رهبری، ملت، نیروهای نظامی اعتقاد قوی به خدا دارند و این‌که اگر در هر کاری نگاه و باور به خدا و نیروی داخلی باشد، پیروز خواهد شد، امروز توانسته است در معادلات منطقه و جهان نقش مهمی داشته باشد. لذا سه کشور اروپایی در برابر ما وزنه‌ای نیستند، سه کشوری که همیشه گوش به فرمان آمریکا هستند. در این میان ما راه خودمان را طی می‌کنیم، راه مقاومت را ادامه می‌دهیم که این راه برای ما یک اعتبار است و به این راه افتخار می‌کنیم و همیشه در برابر زورگویی‌های نه تنها آمریکا بلکه هر کشوری که بخواهد در مقابل جمهوری اسلامی بایستد و ایجاد زحمت و دردسر کند، با قدرت خواهیم ایستاد.

وی افزود: به هر صورت چون امروز جهان، جهان معتدلی نیست و کسی نیست که از کشورهای قدرتمند و زورگو حرف حسابی بکشد، لذا می‌دانند جمهوری اسلامی آنچه که باید درباره برجام انجام دهد، به جا آورده است، اما در مقابلش طرف نامتعادل و نامطمئنی بود و در حقیقت همه‌اش به دنبال دسیسه و کلک بود. در حالی که فعالیت جمهوری اسلامی در رابطه با انرژی هسته‌ای با نظارت آژانس بود و در این میان هیچ مشکلی از سوی آژانس انرژی اتمی درباره فعالیت‌های جمهوری اسلامی گزارش نشد. لذا ما بدون مشکل فعالیت داشتیم و ایرادی به ما وارد نیست.

رئیس گروه ژئوپلیتیک مرکز راهبردی در مصاحبه با رادیو گفت‌وگو اظهار کرد: بنابراین طبق آنچه شرح داده شد، اگر درباره مسائل هسته‌ای جمهوری اسلامی مشکلی وجود دارد، کشورهای اروپایی باید با توجه به قواعد روابط بین‌الملل بیان کنند. اگرچه آنها نسبت به تعهداتشان کوتاهی کردند و در برابر پایبندی جمهوری اسلامی به برجام کشورهای اروپایی تا کنون قدمی برنداشتند. برای همین راه ما راه ایستادگی است و ما در مقابل آنها خواهیم ایستاد و اگر لازم باشد در مقابل آنها اقدامات عملی خواهیم داشت.

مرتبط با این خبر

  • پیامدهای ترور شهید سلیمانی متوجه کاخ سفید خواهدبود

  • شهید حاج قاسم سلیمانی مبارزه علیه استکبار را جهانی کرد

  • حاج قاسم سلیمانی موثرترین عنصر در نابودی اهداف امریکا بود

  • خون شهید سلیمانی آغازی بر پایان امریکا در منطقه است

  • ترور قاسم سلیمانی رویایی مستقیم آمریکا با جمهوری اسلامی ایران است

  • به واسطه این شرایط که به وجود آمده آمریکا هزینه بالایی را پرداخت خواهد کرد

  • سرزمین های اشغالی به حالت آماده باش درآمد

  • ولایت مداری، حاج قاسم را محبوب دلها کرد

  • ترور سردار سلیمانی نشانه انفعال و ضعف آمریکا بود

  • جنایت آمریکا عامل تنش های جدید در منطقه و جهان خواهد بود