صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

شنبه تا چهارشنبه از ساعت ساعت 17:30 به مدت 60 دقیقه

پژوهشگر مسائل امنیت ملی گفت: به نظر می رسد که ترامپ با پول می تواند جریان استیضاح را به نفع خود تغییر دهد.

سید محمود محمدی در برنامه گفتگوی سیاسی با اعتقاد بر اینکه به نظر می رسد ترامپ به دنبال ایجاد یک تحول در ساختار سنتی آمریکاست و رویکرد او حاکی از عزمش برای ریشه کن کردن دموکرات ها است ،خاطرنشان کرد: حزب دموکرات نیز برای حفظ موجودیت خود موضوع استیضاح ترامپ را مطرح کرده است .

وی با بیان اینکه آنچه که در این روند اتفاق افتاده یک بازی سیاسی نیست بلکه یک فساد واقعی است که از سوی پسر جو بایدن نامزد حزب دموکرات در انتخابات 2020 و معاون دولت اوباما رخ داده است و ترامپ پیگیر علنی کردن این موضوع بوده است ،ادامه داد: در ارتباط با تاثیر این استیضاح در آینده دو حزب دموکرات و جمهوریخواه سناریوهای مختلفی مطرح است چنان که برخی از اعضای دموکرات مجلس نمایندگان و سنای آمریکا اعلام کرده اند که ما حاضریم انتخابات 2020 را از دست بدهیم ولی استیضاح ترامپ انجام شود.

وی با بیان اینکه بسیاری از رسانه‌ها و کارشناسان معتقدند که با توجه به اینکه اکثریت سنا در دست جمهوری خواهان است استیضاح ترامپ رای نمی آورد، باید به این موضوع نیز توجه داشت که جمهوری‌خواهان نیز دسته‌بندی‌های داخلی خود را دارند و در بین آن‌ها نیز جنگ قدرت در جریان است .

محمدی با تاکید بر این که ترامپ یک« بیزینس من» است و در آمریکا نیز همه چیز قابل خرید و فروش است ، ادامه داد: در همین چارچوب به نظر می رسد که ترامپ می تواند در روند استیضاح به نفع خود تاثیر بگذارد.

وی همچنین با بیان این که به نظر می رسد دموکراتها همه اطلاعات خود را در مورد ترامپ هنوز به صورت علنی مطرح نکرده اند گفت: این پیش بینی وجود دارد جامعه اطلاعاتی آمریکا در روند برگزاری استیضاح اطلاعات بیشتری را در اختیار سنا قرار دهد.

این پژوهشگر مسائل امنیت ملی با بیان اینکه من تصور می کنم ترامپ در جریان استیضاح برکنار نمی شود و این روند به نفع جمهوری خواهان تمام خواهد شد، خاطرنشان کرد : این پیش بینی وجود دارد ترامپ دوباره رای بیاورد و من امیدوارم که چنین موضوعی اتفاق بیفتد چرا که او چهره واقعی آمریکا را برای جهانیان مشخص کرده است در واقع وجود ترامپ باعث شده که ملت ها چهره واقعی آمریکا استکبار را بهتر بشناسند و بیشتر در برابر او مقاومت و ایستادگی کنند.

محمدی با بیان اینکه استیضاح در مجلس سنا بیشتر یک نوع محاکمه است که قاضی دیوان عالی کشور ریاست آن را بر عهده دارد و اعضای سنا به عنوان هیئت منصفه در این جلسه حضور دارند تاکید کرد: به نظر می رسد که ترامپ با پول می تواند جریان استیضاح را به نفع خود تغییر دهد.

مرتبط با این خبر

  • امریکا در لبه ی پرتگاه سوریه/ شرایط امریکا در صحنه بین الملل سخت تر خواهد شد

  • ایران، روسیه و ترکیه به زودی به قطب تجاری در منطقه تبدیل می شوند

  • بی اعتنایی کشورهای غربی به درخواست ائتلاف منطقه ای امریکا

  • دستگیری کشیش امریکایی در ترکیه/ اختلاف میان آنکارا و واشنگتن شدت گرفت

  • وحدت جریان های قومی مذهبی عراق، تسریع بخش اخراج امریکا

  • افزایش سطح غنی سازی ایران غیرقانونی است؟!

  • عده ای با ساده لوحی و حسن نیت در فکر ارتباط با امریکا هستند

  • زیر بار ارتباط با امریکا نمی رویم

  • تقابل اروپا با روسیه، موجب تشدید تنش ها بین کشورهای اروپایی خواهد شد

  • نگاه اروپا به برجام با نگاه آمریکا یکسان نیست