صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

شنبه تا چهارشنبه از ساعت ساعت 17:30 به مدت 60 دقیقه

یک کارشناس مسائل سیاسی، با اشاره به عزم دولت سوریه برای پاکسازی منطقه "ادلب" از حضور گروه‌های تروریستی گفت: اگر دولت دمشق بتواند این منطقه را از وجود گروه‌های تروریستی پاکسازی کند، «فتح الفتوحی» برای دولت سوریه خواهد بود.

روح الله قاسمیان، در مصاحبه با برنامه «رویداد» رادیو گفت و گو ، با بیان اینکه در حال حاضر در عرصه میدانی سوریه ، تحولات سرنوشت‌سازی در جریان است ، افزود : دولت سوریه در چند روز اخیر توانسته یکی از مهمترین بزرگراه ها در منطقه ادلب را از حضور گروه‌های تروریستی پاکسازی کند.

وی با بیان اینکه دولت ترکیه در توافقات آستانه و سوچی تعهداتی را در مورد خارج کردن گروه‌های تروریستی جبهه النصره از منطقه ادلب برعهده گرفته بود، ولی آنکارا به این تعهدات عمل نکرد، خاطرنشان کرد: پس از این موضوع ، دولت سوریه خود اقدامات نظامی گسترده ای را در این زمینه آغاز کرد .

وی با بیان اینکه ترکیه نمی‌تواند ادعا کند که چرا سوریه در خاک خود در حال مبارزه با تروریست ها است ، تصریح کرد: منطقه ادلب در دو سه سال اخیر به پایگاه بزرگی برای تروریست ها تبدیل شده بود و اگر ارتش سوریه بتواند این منطقه را به طور کامل پاکسازی کند،این امر فتح الفتوحی برای دولت دمشق خواهد بود.

این کارشناس مسائل غرب آسیا در ادامه تاکید کرد: پاکسازی منطقه ادلب که در غرب فرات قراردارد ، باعث می شود که موضع ارتش سوریه در شرق فرات که کردها در آنجا با حمایت آمریکا مستقر هستند، تقویت شود و در همین چارچوب دولت سوریه بر سر میز مذاکره مجبور نخواهد بود که امتیاز قابل توجهی را به کردها بدهد.

وی به سفر اخیر رئیس مجلس شورای اسلامی به سوریه و دیدارهایش با مقامات عالی‌رتبه این کشور اشاره کرد و گفت : پیام ایران در این سفر این است که تهران در کنار جریان مقاومت است و سیاست هایش در ارتباط با حمایت از جریان مقاومت تغییر نکرده و نمی‌کند ، دولت تهران مانند دولت های دمشق و مسکو می خواهد که سرزمین سوریه از وجود تروریست ها به صورت کامل پاکسازی شود .

وی همچنین در مورد سفر علی لاریجانی به بیروت نیز خاطرنشان کرد: به تازگی کابینه دولت لبنان تشکیل شده است و این کابینه دارای رویکرد بسیار خوبی در حوزه مقاومت است. رفت و آمد کشورهای محور مقاومت با یکدیگر و وجود انسجام بین آنها باعث می شود که فرصت بازیگری از کشورهایی که در برابر جریان مقاومت قرار دارند، گرفته شود.

مرتبط با این خبر

  • عملکرد جزیره ای نهادهای فرهنگی در حوزه روایت گری دفاع مقدس

  • حمایت دولت از ورود بخش خصوصی به حوزه روایتگری دفاع مقدس

  • نهادهای متولی در تولید آثار روایی دفاع مقدس همسو عمل کنند

  • سریال تحریم ها ادامه دارد/ استراتژی جمهوری اسلامی مقاومت دربرابر مذاکره است

  • اقتصاد مقاومتی با منع واردات کالاهایی که امکان تولیدداخلی دارند ، محقق می شود

  • اگر به مافیای پشت پرده قاچاق کالا و ارز نپردازیم امیدی به توفیق در این حوزه نیست

  • زنان پیش قراولان تغییر در وضعیت اقتصادی هستند

  • از راه های موفقیت در اقتصاد مقاومتی را بخش خصوصی میدانم

  • با امکانات موجود کشور، می توان ضریب امنیت غذایی را بالا ببرد

  • از راه های موفقیت در اقتصاد مقاومتی را بخش خصوصی میدانم