گفت‌وگوی سیاسی شنبه تا چهارشنبه از ساعت ساعت 17:30 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

گفت و گوي سياسي

روستاآزاد: نفوذ جریانی خطرناکتر از نفوذ امنیتی است

رئیس پیشین دانشگاه صنعتی شریف، با بیان اینکه برای جلوگیری از نفوذ دشمنان در بین افکار و اندیشه های جوانان باید خودباوری را در بین آنها تقویت کنیم ،گفت: نفوذ جریانی از نفوذ امنیتی مهم تر و خطرناکتر است.

1399/01/24
|
12:00

رضا روستاآزاد، در مصاحبه با برنامه «گفتگوی سیاسی» که با موضوع نفوذ از آنتن رادیو گفت و گو پخش می شد ، با بیان اینکه سلطه گر و استکبار می‌خواهد با قوی ترین سلاحی که در دست دارد، ذهن و اندیشه افراد دیگر را به سمت باورها و تفکرات فرهنگ خود جذب کند ، افزود در همین چارچوب می بینیم که استکبار در راستای پیش‌برد پروژه نفوذ بر روی حوزه فرهنگ سرمایه‌گذاری وسیعی می کند تا جوانان در دیگر کشورها ،خود را در برابر فرهنگ غرب ببازنند .

وی با بیان این که آن‌ها خودباوری جوانان کشور ما را هدف قرار داده اند، تصریح کرد : پس از پیروزی انقلاب اسلامی امام خمینی «ره » و رهبر معظم انقلاب تلاش بسیاری کردند که خودباوری را در بین جوانان و مردم افزایش دهند و خوشبختانه این افزایش خودباوری ثمرات خوبی را نیز برای کشور به همراه داشته باشد.

روستا آزاد در بخش دیگری از صحبت‌های خود با بیان اینکه در حال حاضر شیوع ویروس کرونا وضعیت خیلی از کشورها را به صورت مشخص و شفاف روشن کرده است افزود: ما در اوج تحریم ها با تکیه بر خودباوری و تلاش جوانان عملکرد خوبی در مقابله با شیوع این ویروس داشته‌ایم در حالی که اکنون می بینیم آمریکایی‌ها در بحث مقابله با کرونا آخر خط هستند و با مشکلات و ضعف های زیادی روبرو هستند.

این استاد دانشگاه در بخش دیگری از صحبت های خود با تاکید بر اینکه نفوذ جریانی از نفوذ امنیتی مهم تر و خطرناک تر است، گفت: اگر جوانان تفکری داشته باشند که غرب به آنها دیکته کرده است و خود باوری نداشته باشد کار چندانی نمی توان در برابر آن ها کرد آنها حتی بدون پول نیز در راستای خدمت به فرهنگ غرب عمل می کند .

وی با بیان اینکه نباید اجازه دهیم که در بین جوانان این باور شکل بگیرد که غرب مدینه فاضله ست و آنها از توانمندی برای پیشرفت و توسعه برخوردار نیستند، ادامه داد : اگر وزارت علوم دانشجویانی را برای بورس به دیگر کشورها اعزام می کند باید قبل از اعزام به آنها آموزش هایی را ارائه کند و عرق میهن پرستی و ارزش های ملی را در آنها تقویت کند که آنها در هنگام حضور در دیگر کشورها دچار خود باختگی نشوند .

دسترسی سریع
گفت و گوی سیاسی