گفت‌وگوی سیاسی شنبه تا چهارشنبه از ساعت ساعت 17:30 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

گفت و گوي سياسي

كارشناس حوزه سیاسی: دشمن با پروژه نفوذ ذهن و نگرش افراد جامعه را هدف قرار داده

یک استاد دانشگاه، اظهار کرد : پروژه نفوذ دشمنان در حوزه علوم انسانی جدی تر از حوزه‌هایی همچون فنی مهندسی و تجربی است، چرا که حوزه علوم انسانی با ذهن ،فکر و شیوه نگرش افراد درگیر است .

1399/01/24
|
15:25

محمد صالح حسین زاده در مصاحبه با برنامه «گفتگوی سیاسی » رادیو گفت و گو که با موضوع نفوذ از آنتن رادیو گفت وگو پخش می شد، با اشاره به اینکه دشمنان پروژه نفوذ در حوزه های مختلف را به صورت جدی دنبال می‌کند گفت: وقتی صحبت از تلاش دشمنان برای نفوذ می کنیم که عده ای در کشور می گویند این اظهارات بر اساس توهم توطئه مطرح می‌شود در حالیکه این نفوذ و آنچه که در این زمینه مطرح می‌شود بر اساس حقایق تاریخی و عینی است .

وی با بیان اینکه آمریکایی‌ها برای فریب افکار عمومی مردم اینگونه القا می کنند که ایران به دنبال جنگ است، اظهار کرد : ایران در هیچ جا ودر هیچ برهه ای طالب جنگ نبوده است و هر موقع که جنگی رخ داده و به کشور تجاوز شده از خود دفاع کرده است .

وی با بیان اینکه با نگاهی نگاهی گذرا به تاریخ مشخص می شود که کدام کشور جنگ طلب بوده است ، تصریح کرد : در طول صد سال اخیر شاهد حمله آمریکا به ویتنام، بمباران شیمیایی هیروشیما توسط واشنگتن و حمله نظامی آمریکا به کشورهای افغانستان و عراق بوده است ، بنابراین تاریخ به صورت روشن مشخص می کند که چه کشوری جنگ طلب است و منافعشدر گرو داشتن سیاست های خصمانه علیه دیگر کشورهااست.

این استاد دانشگاه با بیان اینکه انقلاب اسلامی باعث شد که ما روی پای خود بایستیم و این موضوع یک الگو را در منطقه و فرامنطقه ایجاد کرد ، افزود: این مسئله باعث نگرانی دشمنان شده است چرا که آنها نمی خواهند ایران برای دیگر کشورها تبدیل به الگو شود .

این کارشناس مسائل بین الملل با بیان این که در طول سال‌های پس از پیروزی انقلاب اسلامی دشمنان پس از اینکه نتوانستند از طریق سخت به اهداف خود علیه جمهوری اسلامی ایران دست پیدا کند اکنون جنگ نرم خود را از طریق نفوذ آغاز کرده اند، گفت: پروژه نفوذ دشمنان در حوزه علوم انسانی از دیگر حوزه های علمی پر رنگ تر و جدی تر است چرا که علوم انسانی با فکر و ذهن و شیوه نگرش افراد در ارتباط است.

وی در همین ارتباط خاطرنشان کرد: وقت ذهن افراد در یک جامعه مسموم شود فرد تصمیمی را می گیرد که فکر می‌کند درست است در حالیکه این تصمیم اشتباه است ولی چون ذهن فرد بیمار شده نمی‌تواند تشخیص تصمیم درست و یا غلط بدهد.

این استاد دانشگاه در بخش دیگری از صحبت‌های خود با انتقاد از طرز تفکر برخی از اساتید دانشگاه های کشور گفت : برخی از اساتید دانشگاه می‌گویند ما نمی توانیم نظریه پردازی کنیم به نظرم این تفکر ناشی از تفکر خودباختگی در برابر غرب است ، متاسفانه بر خی از اساتید اجازه نمی‌دهند که نخبگان دانشجو در دانشگاه فکر کنندو غرب را به عنوان یک مدینه فاضله برای جوانان معرفی می کنند.

وی همچنین با بیان اینکه متاسفانه این تفکر در برخی از سطوح مدیریتی کشور نیز نفوذ کرده است، در مورد راهکار های مقابله با نفوذ دشمنان گفت: راهکار اول این است که خودمان را بشناسیم با ظرفیتهای انقلاب اسلامی آشنا باشیم و اهداف آن را بدانیم و از سوی دیگر دشمنان خود را نیز به خوبی بشناسیم و آنها را مورد مطالعه قرار دهیم چرا که در این صورت می دانیم که چه داریم و باید از چه چیزی دفاع کنیم .


این استاد دانشگاه با بیان اینکه باید دارای بصیرت در شناخت دشمنان و تبیین داشته ها و توانایی‌های خودمان باشیم، اظهار کرد : این خودشناسی به ما اقتدار می دهد و باعث قوی تر شدن مان می شود ،باعث می شود که نه تنها در دامن غرب نیفتیم بلکه برای دیگر کشورها نیز الگو شویم .

حسن زاده در بخش دیگری از صحبت‌های خود با تاکید بر اینکه تفکر انقلابی می تواند یک راهبرد برای مقابله با دشمنان باشد ،گفت : این تفکر به انقلاب ارزشها و آرمانهای آن پایبند است و در مسیر رسیدن به اهداف انقلاب اسلامی قدم بر میدارد ،تفکر انقلابی می گوید مشکلات در کشور وجود دارد ولی این مشکلات را باید خودمان حل کنیم .

وی در پایان صحبت‌های خود تصریح کرد: وقتی نخبهگان کشور دچار روزمرگی شوند، بصیرت نداشته باشند و این تصور را داشته باشند که باید زلف مان را برای حل مشکلات به غرب گره بزنیم دیگر نمی‌توان خرده ای را به مردم گرفت چرا که مردم پیرو نخبگان و حاکمان خود هستند.

دسترسی سریع
گفت و گوی سیاسی