گفت‌وگوی سیاسی شنبه تا چهارشنبه از ساعت ساعت 17:30 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

گفت و گوي سياسي

كارشناس هوافضا: ماهواره نور بر اساس مدیریت جهادی موفق شد

یک کارشناس ارشد مهندس هوا و فضا اظهار کرد :در بعد نرم افزاری پرتاب موفقیت آمیز ماهواره نشان می‌دهد که هر جا بر اساس فرهنگ جهادی مبتنی بر اسلام ناب عمل کرده ایم، موفق بوده ایم .

1399/02/07
|
16:53

رضا قیومی پور،در مصاحبه با برنامه «گفت وگوی سیاسی» رادیو گفت وگو که با موضوع« اقتدار ایران و قرار گرفتن کشورمان در باشگاه فضایی با پرتاب ماهواره نور» از آنتن رادیو گفت وگو پخش می شد ، گفت: پرتاب موفقیت آمیز ماهواره نور بیانگر روحیه خود باوری و تسلیم نشدن جوانان ما در این عرصه است.

وی با بیان اینکه باید علت‌ها و ریشه‌های این موفقیت مورد بررسی قرار بگیرند تا در آینده تقویت شوند ، افزود: این موفقیت باید از بعد نرم افزاری و سخت افزاری مورد بررسی قرار بگیرد ، این موفقیت از بعد نرم‌افزاری بار دیگر به ما این موضوع را اثبات می کند که هرجا بر اساس فرهنگ جهادی که مبتنی بر اسلام ناب اسلام حرکت کرده‌ایم، موفق بوده ایم و هر جا از این ارزش‌ها فاصله گرفته ایم،این باعث شکست ما شده است .


قیومی پور با بیان این که در اینجا لازم است یاد شهید حسن تهرانی مقدم پدر موشکی ایران را نیز گرامی بداریم ، ادامه داد : ایشان با داشتن روحیه خود باوری و تسلیم نشدن در برابر شکست ها و سختی ها توانستند در این عرصه موفقیت های خوبی را برای کشور به همراه آوردند .

وی با تاکید بر این که بدون حضور در فضا در عرصه نظامی از دیگر کشورها عقب می افتیم، گفت : در زمینه اشراف اطلاعاتی محدودیتی که در این زمینه وجود دارد در فضا نیست و در همین چارچوب لازم است که ما در این حوزه حضوری فعال داشته باشیم .

قیومی پور با بیان اینکه ماهواره نور اولین ماهواره بومی ایران است که به فضا پرتاب شده است، گفت : البته ما پیش از این نیز ماهواره های دیگری به فضا با همکاری دیگر کشورها پرتاب کرده ایم ، ولی ماهواره نور کاملاً بومی است .

این کارشناس هوا و فضا در ادامه به تشریح ویژگی‌های ماهواره نور و ماهواره بر قاصد از بعد سخت افزاری اشاره کرد و گفت: از مهمترین مولفه های این ماهواره توان شناسایی آن است در این ماهواره تلاش شده از تکنولوژی روز استفاده شود و هزینه ها در این زمینه در سطح پایین قرار داشته باشد.

قیومی پور با بیان اینکه پرتاب موفقیت آمیز ماهواره نور نشان داد که آمریکایی ها نمی توانند علی رغم تحریم ها جلوی پیشرفت ایران را بگیرند، گفت: ایران نیز با انجام این اقدام به جهانیان این پیام را مخابره کرد که بدون آمریکا و حتی در حال مبارزه با آمریکا می توان پیشرفت کرد .

وی با تاکید بر اینکه پرتاب موفقیت آمیز این ماهواره پیام اقتدار ایران به آمریکا بود ، اظهار کرد : در واقع با پرتاب موفقیت آمیز این ماهواره، تهران این پیام را به واشنگتن داد که باید به ایران ابرقدرت سلام نظامی کند .

دسترسی سریع
گفت و گوی سیاسی