گفت‌وگوی سیاسی شنبه تا چهارشنبه از ساعت ساعت 17:30 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

گفت و گوي سياسي

حضرت امام(ره) احیاگر اسلام ناب محمدی(ص) بودند

عاشورا جلوه احیای دین محمد رسول الله(ص) توسط نوه بزرگوارشان بود. اسلام ادامه یافت تا باری دیگر نور ششمی از 5تن، دست به احیای اسلام ناب محمدی(ص) در عصر کنونی بزند.

1399/03/07
|
10:40

به گزارش میز "انقلاب اسلامی" پایگاه خبری تحلیلی رادیو گفت وگو؛ مصطفی صادقی،در مصاحبه با برنامه «گفتگوی سیاسی» که با موضوع «لزوم بازخوانی مکرر اندیشه و سیره امام -ره- در جلوگیری از تحریف انقلاب اسلامی و شخصیت امام-ره-» از آنتن رادیو گفت و گو پخش می شد،اظهار کرد : امام(ره) همواره به خصوص در آخر عمر شریفشان بر این موضوع تاکید داشتند که ما یک اسلام حقیقی داریم و همواره در راستای تبیین مشخصات و ویژگی های این اسلام حقیقی تلاش می کردند، امام(ره) ، اسلام حقیقی را از اسلام متحجر و آمریکایی متمایز می کردند و بر تفاوت اسلام حقیقی با این دو نوع از اسلام تاکید داشتند.

این فعال رسانه ای با بیان اینکه امام خمینی(ره) یک احیاگر دینی بودند و این احیا گری به صورت عملی و نظری با یکدیگر توأمان بود، گفت : ایشان در بحث احیاگری دینی هیچ وقت از پاسخ‌گویی و سوال فرار نکردند و معتقد به سنت گفتگو بودند.

صادقی با اشاره به ابعاد شخصیتی بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی، افزود: ایشان دارای شخصیتی همه جانبه بودند ، ایشان فقیهی برجسته ، فیلسوفی بزرگ و قرآن شناس و سنت شناسی متبحر بودند که در زمینه مردم شناسی و جامعه شناسی نیز دارای علم و آگاهی بودند و به تعبیر فرزند بزرگوار ایشان سید احمد آقا، امام روح خدا در کالبد زمانه بودند.

این کارشناس مسائل سیاسی همچنین در بخش دیگری از صحبت‌های خود در این برنامه به موضوع توجه امام به موضوع« نفی سبیل» اشاره و تصریح کرد :اساساً در دین اسلام، تفکر اسلام ناب محمدی و همچنین در اندیشه های امام خمینی(ره)، اجازه دخالت و تسلط بیگانگان بر مسلمانان داده نمی‌شود و امام(ره) در پیشبرد اهداف و آرمان‌های انقلاب اسلامی روی این مسئله تاکید فراوان داشتند.

این فعال رسانه ای با بیان اینکه امام(ره) معتقد بودند که دشمنان با تحریف اسلام می خواهند ظاهری از این دین باقی بماند و ملت‌های اسلامی در تسلط ظالمان قرار بگیرند، گفت: امام خمینی (ره) موضوع نفی سبیل را فقط از نظر نظامی نمی‌دیدند بلکه بر اجرای آن در حوزه‌های سیاسی، اقتصادی، گفتمانی و‌‌.... تاکید داشتند.

این کارشناس مسائل سیاسی همچنین به جایگاه و نقش مستضعفان در اندیشه و نگاه امام(ره) اشاره کرد گفت: امام خمینی (ره)، اسلام را اسلام مستضعفان می‌دانستند و بر دفاع از آنان در عرصه های مختلف تاکید داشتند.

دسترسی سریع
گفت و گوی سیاسی