گفت‌وگوی سیاسی شنبه تا چهارشنبه از ساعت ساعت 17:30 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

گفت و گوي سياسي

یك استاد دانشگاه اظهار كرد: «آتش به اختیار بودن جوانان»به معنای آرمانگرایی آنها در عین واقع بینی است

برنامه «گفتگوی سیاسی» با موضوع« ویژگیهای جوانان تراز انقلاب از منظر امام خمینی (ره ) و رهبر معظم انقلاب » در مصاحبه تلفنی با محمدرضا مرندی از آنتن رادیو‌گفت و گو پخش شد.

1399/03/11
|
12:20

مرندی، در مصاحبه تلفنی با برنامه «گفتگوی سیاسی» که با موضوع« ویژگیهای جوانان تراز انقلاب از منظر امام خمینی ره و رهبر معظم انقلاب » به صورت زنده از آنتن رادیو‌گفت و گو پخش می شد، در مورد انقلابی بودن جوانان در دوران کنونی و اظهارات مقام معظم رهبری در این ارتباط تصریح کرد:اگر در زمان وقوع انقلاب اسلامی ، انقلابی بودن فایده داشت، اکنون انقلابی بودن هزینه دارد.

وی افزود :جوانان انقلابی امروز از نظر فکر و اندیشه با جوانان انقلابی زمان پیروزی انقلاب اسلامی قابل مقایسه نیستند چرا که مبانی فکری و اندیشه های مشخصی در پیشرو دارند و در راستای تحقق آن تلاش می کنند .

این استاد دانشگاه همچنین در مورد انتظارات مقام معظم رهبری از جوانان بر اساس آنچه که در بیانیه «گام دوم» انقلاب اسلامی منتشر شده است، اظهار کرد : مقام معظم رهبری بارها در بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی به موضوع جوانان و جوانان انقلابی اشاره کرده اند . از ویژگی های یک جوان انقلابی، اخلاص، تدین و داشتن روحیه جهادی و تلاش و کوشش برای حل مشکلات و بهبود امور است ،در واقع یک جوان انقلابی فردی آرمان‌گرا و واقع بین است.

مرندی گفت : در بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی بر اهمیت علم آموزی ،تقوا، آرمان‌گرایی و واقع بینی جوانان تاکید شده است.

وی در همین راستا ادامه داد: جوانانی با این ویژگی‌ها تلاش می‌کنند که جامعه را به سمت صلاح و رستگاری سوق دهند.

این استاد دانشگاه همچنین در مورد واژه« آتش به اختیار بودن» جوانان که از سوی مقام معظم رهبری در مورد جوانان ذکر شده است،تصریح کرد: آتش به اختیار بودن یعنی «آرمانگرایی در عین واقع بینی» و آنچه که مطلوب ما است« واقع بینی» جوانان است نه «واقع گرایی» آنها، چرا که یک فرد واقع گرا عموما تابع شرایط موجود است و اقدامی برای اصلاح وضعیت نمی کند ، ولی یک جوان آرمان گرا واقع بین در کنار این که به واقعیت های موجود در جامعه توجه دارد برای تغییر وضعیت موجود جهت رسیدن به شرایط مطلوب تلاش می‌کند و منتظر دستور از جایی نمی ماند.

مرندی در پایان سخنان خود تاکید کرد : این دسته از جوانان اگر کمبودی در جامعه وجود دارد در برابر کمبودها و مشکلات منفعل نیستند ،بلکه تلاش می کنند وضعیت موجود را به نفع مردم و جامعه بدون این که قوانین را زیر پا بگذارند، اصلاح کنند.

دسترسی سریع
گفت و گوی سیاسی