گفت‌وگوی سیاسی شنبه تا چهارشنبه از ساعت ساعت 17:30 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

گفت و گوي سياسي

تمدن سازی اسلامی از منظر امام(ره) غفلت مسئولان نظام از مسئله ظهور خیانت است

بنا به فرموده امام راحل ایران باید به پایگاه مسلمانان تبدیل و به آنها آموزش داده شود ترس از غرب را از خود دور کرده و برای ظهور آماده شوند.

1399/03/12
|
12:35

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی رادیو گفت وگو؛ ابوذر یاسری عضو هیئت علمی دانشگاه امام حسین(ع) در رابطه با تمدن سازی در اندیشه حضرت امام(ره) به اسنادی اشاره کرد که صراحتا به آینده انقلاب اشاره دارد و گفت: نخستین سند، دیدار حضرت امام(ره) با مرحوم عسگراولادی در منزل امام بود. ایشان نقل می کرد باید هدف امام(ره) را از مبارزات قبل از انقلاب می دانستند و لذا به سختی خود را به منزل امام در قم رسانده بود. امام فرموده بودند قصد ما ایجاد نظام اسلامی است و سپس قرار است در میان مسلمانان جهان بیداری اسلامی ایجاد کنیم.

وی با بیان این مطلب از غفلت مسلمانان در آن دوران سخن گفت و افزود: همگان علل افول اسلام را، افول جهان اسلامی می دانستند و لذا امام (ره) قصد داشتند با بیدار کردن مسلمانان جهان، آنان را برای پذیرش نهضت جهانی و پذیرش رهبر اصلی آماده سازند.

به گفته یاسری امام(ره) فرموده بودند اگر کسی قصد ندارد تا انتهای این نهضت با ما باشد، همین ابتدای کار کنار رود. ایشان تاکید داشتند هدف، تا انتها دیده شده است لذا در نگاه اسلامی و شیعی آینده تمام نهضت ها از این دست به ظهور منتج می شود.

وی با اشاره به سخنی از رهبر انقلاب، تاکید کرد که هدف حضرت امام حسین(ع) تشکیل حکومت نبود اما زمینه ای برای جریان ظهور ایجاد شد که ما از این بسترسازی، بعنوان تمدن نوین اسلامی یاد می کنیم.

یاسری سند دیگر در باب آینده انقلاب اسلامی را پیام قطعنامه دوران جنگ دانست و گفت: این سند بسیار کلیدی است که آینده انقلاب را بصورت تفصیلی بیان کرده است و در این سند نیز امام(ره) صراحتا اعلام کردند هدف انقلاب، جامعه سازی و تحقق اسلام است و در این میان توحید و ارزش های اسلامی نهادینه شده است.
بنا به فرموده امام راحل ایران باید به پایگاه مسلمانان تبدیل می شد تا به مسلمین آموزش داده شود ترس از غرب را از خود دور کرده و برای ظهور آماده شوند.

یاسری همچنین سند دیگر را متعلق به بهار68 دانست که حضرت امام(ره) انقلاب ایران را نقطه شروع پرچم داری حضرت حجت(عج) دانستند که اگر مسائل سیاسی و اقتصادی داخل کشور مسئولان را از این جهت گیری جهانی غافل کند، یک خیانت محسوب می شود که در این صورت در نطفه خفه خواهیم شد و این نهضت در کشور از میان خواهد رفت.
امام(ره) افق انقلاب را بعنوان یک رهبر دینی انتخاب و پیش بردند و نشانه های خوبی در این فرایند بدست آمده و کدهای موجود نشان می دهد انقلاب در مسیر خود حرکت کرده است؛ البته نمی توان از نواقص چشم پوشید اما عقل حکم می کند نقاط قوت و ضعف توأم دیده شود.

یاسری با اشاره به فکت های مثبت این مسیر گفت: در طول تحول و سیر انقلاب اسلامی همواره شاهد توجهات رهبر موعود به فرایندهای مختلف بوده ایم. همچون روز پیروزی انقلاب یا زمانی که تصور می شد کودتای نظامی غرب پیروز می شود ولی با اشارت حضرت صاحب(عج) انقلاب پیش رفت و امام(ره) در تماس تلفنی نیم ساعته خود با آیت الله طالقانی بر این مهم اشاره کردند.

وی همچنین جنگ هشت ساله ایران با دنیا را بعنوان جنگ جهانی سوم خطاب و در این مسیر نیز به توجهات ویژه امام عصر(عج) اشاره کرد و افزود: 300 تن از شیعه شناسان ضمن جمع شدن در تل آویو نسبت به شکست ناپذیری انقلاب اسلامی بحث و تبادل نظر کردند و در نهایت به این نتیجه رسیدند که سرچشمه عاشورا و نهضت حسینی(ره) و آینده امیدوار کننده مهدوی دو جریان قدرت برای پیروزی انقلاب است.
انتهای پیام/

دسترسی سریع
گفت و گوی سیاسی