گفت‌وگوی سیاسی شنبه تا چهارشنبه از ساعت ساعت 17:30 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

گفت و گوي سياسي

یك عضو شورای مركزی حزب موتلفه: برخی می‌خواهند از درخت انقلاب، میوه‌ای را بچینند که متعلق به آنها نیست

یک عضو شورای مرکزی حزب موتلفه انقلاب اسلامی، اظهار کرد: برخی از افراد و گروه‌های سیاسی صحبت از امام و تفکرات ایشان می‌کنند در حالیکه هیچ آگاهی و پیروی از اندیشه‌ها و ایدئولوژی ایشان ندارند.

1399/03/13
|
10:24

حسن غفوری فرد، در مصاحبه با برنامه« گفتگوی سیاسی »رادیو گفت و گو در مورد تلاش برخی از افراد و گروه‌ها برای تحریف اندیشه سیاسی امام افزود: این گونه رفتارها در انقلاب‌ها چیز جدیدی نیست و ما بارها شاهد این بودیم که در بسیاری از انقلاب‌های جهان، وقتی رهبران اصلی انقلاب از دنیا رفته‌اند، برخی از افراد تلاش کرده‌اند که انقلاب را به نفع خود مصادره کنند چرا که تا وقتی که رهبر اصلی انقلاب زنده بوده است، نمی‌توانستند این کار را انجام بدهند.

این فعال سیاسی با بیان اینکه در انقلاب‌ها برخی از گروه‌ها تلاش می‌کنند از درخت انقلاب، میوه‌ای بچیند که متعلق به آنها نیست، گفت: در مورد انقلاب اسلامی، خوشبختانه یاران اصلی انقلاب و امام از جمله مقام معظم رهبری زنده هستند، از دیگر سو در زمان پیروزی انقلاب اسلامی وسایل ارتباط جمعی وجود داشته است و دیدگاه‌ها و مواضع ایشان ثبت و ضبط شده است و یاران اصلی و حقیقی ایشان تلاش کرده‌اند که از تحریف اندیشه‌های امام جلوگیری کنند.

غفوری فرد با بیان اینکه برخی از گروه‌های فکری و سیاسی دم از پیروی از امام می‌زنند در حالیکه هیچ آگاهی به اندیشه و ایدئولوژی ایشان ندارند، خاطرنشان کرد: یکی از مسائل اصلی که مورد توجه امام بوده است، مبارزه با آمریکا و نظام سلطه است و اگر کسی صحبت از مذاکره و ارتباط با آمریکا بکند، کاملاً در جهت مخالف نگاه ایشان حرکت کرده است.

این فعال سیاسی همچنین به جایگاه موضوع فلسطین در اندیشه سیاسی امام اشاره کرد و افزود: امام تاکید داشتند که فلسطین «پاره تن اسلام» است و از آن زمان که امام مسئله فلسطین را «مسئله اسلام» عنوان کردند، شاهد رشد مقاومت و مبارزه مردم فلسطین علیه صهیونیست‌ها هستیم و اگر کسی بگوید ما را به فلسطین چه کار؟ و نخواهد از پاره تن اسلام دفاع کند این اقدام او مخالف اندیشه‌های امام است.

وی همچنین در پاسخ به سوالی مبنی بر این که ممکن است در این موقعیت عده‌ای بگویند که صحبت‌های امام در مورد آمریکا مربوط به گذشته است و اکنون باید با آمریکا مذاکره کرد، اظهار کرد: در این چند سال نتیجه مذاکرات با آمریکا را مشاهده کردیم، آمریکایی‌ها به راحتی زیر بار توافقی زدند که چندین سال در مورد آن مذاکره شده بود، آنها نه تنها تحریم‌ها علیه ایران را بر نداشتند بلکه تحریم‌های بیشتری را علیه ایران وضع کردند.

این فعال سیاسی با بیان اینکه آمریکا موجود درنده خویی است که حتی به مردم خودش از جمله سیاهپوستان رحم نمی‌کند، افزود: درنده خویی بخشی از سیاست آمریکا است.

دسترسی سریع
گفت و گوی سیاسی