گفت‌وگوی سیاسی شنبه تا چهارشنبه از ساعت ساعت 17:30 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

گفت و گوي سياسي

گفتگو با محمدصادق كوشكی؛ حقوق بشر "آنگلوساکسونی" ادعایی پوچ و واهی

استاد دانشگاه تأکیدکرد: از نظر آمریکایی‌ها حقوق بشر فقط شامل سفیدپوستان «آنگلوساکسون» می‌شود و و دیگر ادعاهای آنها پوچ و واهی است.

1399/04/09
|
10:40

محمدصادق کوشکی، در مصاحبه با برنامه «گفتگوی سیاسی» رادیو گفت و گو با اشاره به جنایت‌های منافقین در سال‌های پس از پیروزی انقلاب اسلامی علیه ملت ایران گفت: هیچ‌گاه شاهد محکومیت این اقدامات جنایتکارانه از سوی مدعیان مبارزه با تروریسم نبوده ایم.

این کارشناس مسائل سیاسی با بیان این‌که تروریسم علیه ملت ایران از فردای پیروزی انقلاب اسلامی آغاز شد و اولین گروهی که به صورت رسمی اقدام به ترور مردم و مسئولان کشور کرد ،گروه «فرقان بود» افزود : این گروه در فروردین ماه1358 دو ماه بعد از پیروزی انقلاب اسلامی ترورهای خود را آغاز کرد و در خرداد ماه 1360 سازمان مجاهدین خلق نیز وارد فاز جنگ مسلحانه علیه ملت ایران شد.

وی با بیان این که مسعود رجوی در سال 1361 در فرانسه در یک مصاحبه با افتخار می گوید که تاکنون 6 هزار نفر از مردم ایران و 300 نفر از مسئولان جمهوری اسلامی توسط این گروه که ترور شده اند ، ادامه داد : در سال 1376 بار دیگر ماشین ترور منافقین آغاز شد که در همین چارچوب شاهد ترور سپهبد صیاد شیرازی، شهید لاجوردی و انجام بمب گذاری در اهواز کرمانشاه و .. از سوی این گروه بودیم.

این کارشناس مسائل سیاسی با اشاره به حضور گسترده دیپلمات‌ها و مقامات آمریکایی در میتینگ‌های سازمان مجاهدین خلق اظهار کرد : در یک مقطعی در زمان ریاست جمهوری بیل کلینتون خانم مادلین آلبرایت وزیر امور خارجه آمریکا نام گروه منافقین را به خاطر اینکه قبل از انقلاب اقدام به ترور چند نفر آمریکایی کرده بود در لیست سیاه قرار داد ولی پس از مدتی نام این گروه از لیست سیاه آمریکا خارج بود و مجاهدین به صورت آزادانه اقدام به فعالیت در آمریکا کردند.

این استاد دانشگاه بیان اینکه حقوق بشر آمریکایی ها فقط معطوف به افراد سفید پوست آنگلوساکسون است و آنها برای حقوق دیگر انسانها اهمیت و ارزشی قائل نیستند در بخش دیگری از صحبت‌های خود تصریح کرد: آمریکایی‌ها هیچ‌گاه به صورت مستقیم اقدام به عملیات تروریستی در داخل خاک ایران نکرده‌اند و رویه های آنها حتی در آمریکای لاتین به عنوان حیات خلوتشان نیز اینگونه نبوده است آنها عموماً به وسیله واسطه هایی که ابزار دست آنها هستند اقدام به انجام عملیات تروریستی می کند.

کوشکی همچنین در مورد ترور سردار سلیمانی از سوی آمریکایی‌ها نیز گفت: ترور سپهبد شهید سلیمانی از سوی آمریکایی ها در خارج از خاک ایران صورت گرفت و آنها در قالب ادعای دروغین و واهی «دفاع پیش دستانه» اقدام به انجام این ترور کردند آنها مدعی بودند شهید سلیمانی به عراق سفر کرده است تا برای حمله به پایگاه های آمریکایی در این کشور برنامه‌ریزی کند و ما از خودمان دفاع کردیم.

این استاد دانشگاه با بیان اینکه زدن هواپیمای مسافربری ایران توسط ناو آمریکایی ها در دهه 60 جنایت علیه بشریت بود خاطرنشان کرد: آنها به صورت رسمی مسئولیت این حمله را برعهده گرفتند و هواپیمای مسافربری ایران را در آسمان کشور مورد هدف قرار دادند این اقدام آنها فراتر از یک اقدام تروریستی بود و یک جنایت علیه بشریت بود.

دسترسی سریع
گفت و گوی سیاسی