گفت‌وگوی سیاسی شنبه تا چهارشنبه از ساعت ساعت 17:30 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

گفت و گوي سياسي

سازمان ملل؛ مهره ای در مشت امریکا

کارشناس سیاسی، باتاکید براینکه سازمان ملل بعنوان نهاد بین‌المللی دارای استقلال نیست، گفت: این سازمان ازنظر شکل و محتوا در خدمت آمریکا و کشورهای همسو با این قدرت است.

1399/04/10
|
09:00
|

مهدی رحمانی ،در مصاحبه با برنامه «گفتگوی سیاسی» که با موضوع «بررسی و تحلیل حقوق بشر،ابزاری در دست دولت های غربی، استفاده از نهادهای بین المللی حقوق بشری به مانند ابزار سیاسی» از آنتن رادیو گفت و گو به صورت زنده پخش می شد، تصریح کرد: در حال حاضر موضوع حقوق بشر به اهرمی در دست استکبارگران تبدیل شده و آنها از این موضوع به عنوان مستمسکی برای پیشبرد اهداف خود علیه کشورهایی که با آنها همسو نیستند ،استفاده می کنند.

وی بیان کرد: سازمان ملل و نهادهای وابسته به آن در دنیا نقش مترسک غرب و آمریکا را ایفا می کنند.

رحمانی اظهار کرد : بیانیه ها و قطعنامه هایی که سازمان ملل صادر می کند دارای ضمانت اجرایی نیست، البته صاحبان قدرت در سازمان ملل می توانند از این بیانیه ها استفاده ابزاری برای پیشبرد اهداف خود علیه دیگر کشورها از جمله ایران کنند.

این کارشناس سیاسی در عین حال گفت: ولی این بیانیه ها در مورد دیگر کشورها هرچقدر هم که محکم باشد دارای اثر خاصی نیست .

رحمانی همچنین در بخش دیگری از صحبت‌های خود با اشاره به اقدامات تروریستی آمریکا در نقاط مختلف دنیا اظهار کرد: چند روز دیگر سالگرد حمله ددمنشانه ناوگان آمریکایی در خلیج فارس به هواپیمای مسافربری ایران در سال 1367 است آمریکایی ها به صورت عمدی این هواپیمای مسافربری را مورد هدف قرار دادند.

وی تصریح کرد: امریکایی ها از طرف دیگر در اقدام جنایت کارانه منافقین در ترور 17000 شهروند ایرانی مشارکت دارند و در این زمینه از جنایت های این سازمان حمایت کرده و می کنند و در همین راستا بارها مشاهده کرده‌ایم که تعدادی از مقامات ارشد ایالات متحده آمریکا در نشست های تبلیغاتی مجاهدین خلق حضور پیدا کرده و بر ضد جمهوری اسلامی ایران سخنرانی کرده اند .

دسترسی سریع
گفت و گوی سیاسی