گفت‌وگوی سیاسی شنبه تا چهارشنبه از ساعت ساعت 17:30 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

گفت و گوي سياسي

امریکا و اسرائیل، نمادهای تروریسم و ضدحقوق بشریت اند

دبیرستاد مردمی افشای حقوق بشر آمریکایی، تاکیدکرد: آمریکا و رژیم صهیونیستی نماد تروریسم دولتی و نقض گسترده حقوق بشر در عرصه جهانی هستند.

1399/04/10
|
11:10
|

اسماعیل آجرلو،در مصاحبه با برنامه گفتگوی سیاسی رادیو گفت و گو که با موضوع« بررسی و تحلیل حقوق بشر، ابزاری در دست دولت های غربی، استفاده از نهادهای بین المللی حقوق بشری به مانند ابزار سیاسی» از آنتن رادیو گفت و گو پخش می شد ، با اشاره به ناکارآمدی نهادهای بین المللی از جمله سازمان ملل متحد در مقابله با نقض حقوق بشر از سوی کشورهایی چون آمریکا، رژیم صهیونیستی و یا عربستان سعودی در جریان حمله به یمن گفت : دبیرکل سازمان ملل بیش از اینکه یک مقام اجرایی باشد، مقام تشریفاتی است و اختیاراتش فاقد ضمانت های اجرایی لازم است .

وی با بیان اینکه سازمانی مانند سازمان ملل متحد تشکیل شده است تا از حقوق کشورها در عرصه های مختلف دفاع کند و جلوی قلدری کشورهای بزرگ را بگیرد، اظهار کرد: ولی این نهاد بین المللی، در راستای انجام این وظایف خود دارای اختیارات اجرایی کافی نیست و علارغم فلسفه وجودی اش به ابزاری در دست قدرت های بزرگ تبدیل شده است .

این کارشناس مسائل سیاسی با بیان اینکه مشاهده کردیم که شورای امنیت سازمان ملل نتوانست در واکنش به اتفاقات اخیر در آمریکا و نقض حقوق گسترده سیاه پوستان و رنگین پوستان در این کشور ، حتی یک بیانیه صادر کند ،خاطرنشان کرد: آمریکا کارنامه سیاهی در زمینه تبعیض نژادی دارد، دولت آمریکا حدود 350 سال قدمت دارد و اکثر وقت خود را در جنگ گذرانده است، در واقع تاریخ آمریکا با مهاجرت و بردگی که خود بزرگترین نمونه نقض حقوق بشر است، عجین شده است.

آجرلو با بیان اینکه آمریکا بعد از جنگ جهانی دوم به عنوان مهم ترین کشور پیروز این جنگ که کمترین آسیب را دیده بود ،ساختار های بین المللی از جمله سازمان ملل را به عنوان ابزار قدرت خود در دست گرفت در بخش دیگری از صحبت‌های خود خاطرنشان کرد : اکنون مشاهده می کنیم در بستر جامعه بین المللی از جمله آمریکا اتفاقات دیگری در حال رخ دادن است و به زودی در کشورهایی چون آمریکا با خیزش های مردم مواجه خواهیم بود، اکنون بصیرت مردمی در این گونه کشورها ایجاد شده است و این موضوع باعث حرکت ملت های این کشورها در راستای تغییر وضعیت موجود خواهد شد.

دبیر ستاد مردمی افشای حقوق بشر آمریکایی در ادامه صحبت های خود در این برنامه رادیویی با بیان اینکه رژیم صهیونیستی نمونه بارز تروریسم دولتی است، تصریح کرد : از دیگر سو شاهد حمایت آمریکا از تروریسم دولتی عربستان در جنگ یمن هستیم .

این کارشناس مسائل سیاسی به نفوذ لابی صهیونیستی در آمریکا اشاره کرد و گفت: حمایت آمریکا از تروریسم دولتی رژیم صهیونیستی با توجه به فعالیت گسترده لابی صهیونیستی طبیعی است و مبتنی بر واقعیت آمریکا است‌ .

دسترسی سریع
گفت و گوی سیاسی