گفت‌وگوی سیاسی شنبه تا چهارشنبه از ساعت ساعت 17:30 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

گفت و گوي سياسي

یك كارشناس مسائل سیاسی: مسئولان از ارزش‌گذاری بر ابزارهای تحریمی آمریکا از جمله« دلار» خودداری کنند

یک کارشناس مسائل سیاسی، تاکید کرد: مسئولان باید از ارزش‌گذاری بر ابزارهای تحریمی آمریکا از جمله دلار خودداری کنند و نگاه قهرآمیزی به نظام سلطه داشته باشند.

1399/04/13
|
13:16

حسین سیاه نوری، در مصاحبه با برنامه «گفتگوی سیاسی» که با موضوع بررسی و تحلیل «حقوق بشر آمریکایی، تحریم‌های ظالمانه، بدعهدی و توطئه گری» که از آنتن رادیو گفت‌وگو پخش می‌شد، با بیان اینکه تحریم یک نوع ابزار تنبیه است که به عنوان اهرم فشار، نظام سلطه از آن بر علیه دیگر کشورها استفاده می‌کند، گفت: عموماً از این ابزار کشورهای برخوردار در برابر کشورهای کمتر برخوردار از امکانات و منابع استفاده می‌کنند.

این کارشناس مسائل سیاسی با بیان اینکه آمریکا «سلطان تحریم »در دنیا است و چنان که در داخل خود این کشور برخی از روشنفکران، نهادهای مدنی و فعالان حقوق بشر مخالف استفاده دولت واشنگتن از این ابزار هستند، تصریح کرد: دولت آمریکا به هیچ اصولی معتقد و پایبند نیست، چنانکه می‌بینیم، حتی قطعنامه‌ها و بیانیه‌های سازمان ملل را به راحتی تحقیر و تخریب می‌کند و هیچ خط قرمزی را برای خود در مسیر بسط سلطه‌اش قائل نیست.

وی با بیان اینکه که کشوری که اقدام به تحریم می‌کند عدالت را بر اساس مطامع سیاسی خود تعریف می‌کند، گفت: حقوق بشر آمریکایی حقوق بشری است که این کشور فقط برای همراهان خود قائل است و واشنگتن به خاطر اسرائیل حاضر است جهان را به آتش بکشد و در این کشور یک سیاه پوست به خاطر رنگ پوستش مجازات و کشته می‌شود.

سیاه نوری در ادامه صحبت‌های خود در این برنامه رادیویی در ارتباط با راهکارهای برون‌رفت از فشارهای آمریکا و تحریم‌های یک جانبه این کشور علیه ملت ایران، تصریح کرد: مسئولان اجرایی کشور باید نقاط ضعف دشمن و نقاط قوت خودمان را باور کنند.

وی با بیان اینکه در همین چارچوب مسئولان باید از ارزش‌گذاری بر ابزارهای تحریمی آمریکا مثل دلار خودداری کنند، گفت: وقتی آن‌ها با ابزار دلار ما را تهدید می‌کنند ما هم می‌توانیم آنها را تحریم کنیم، ما هم مانند کشورهای چین و روسیه می‌توانیم دلار را از مبادلات اقتصادی خود کنار بگذاریم.

این کارشناس مسائل سیاسی با بیان اینکه برخی از مسئولان نگاه به بیرون دارند و به ظرفیت‌های داخلی کشور باور ندارند، خاطرنشان کرد: این در حالی است با ابتکار و خلاقیت می‌توان برای کمبود‌ها و تحلیل‌ها چاره اندیشی کرد.

سیاه نوری در پایان صحبت‌های خود تاکید کرد: مسئولان باید نگاه قهرآمیز به دشمنان و نظام سلطه داشته باشند.

دسترسی سریع
گفت و گوی سیاسی