گفت‌وگوی سیاسی شنبه تا چهارشنبه از ساعت ساعت 17:30 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

گفت و گوي سياسي

توسعه عزت جمهوری‌اسلامی در داخل و منطقه نیازمند بصیرت‌افزایی است

عضو هیئت علمی دانشگاه علامه طباطبایی، تاکیدکرد: با بصیرت و هم افزایی می توانیم عزت جمهوری اسلامی را در جامعه و منطقه گسترش دهیم و توجه افکار عمومی منطقه و جهان را بیش از گذشته به این گفتمان جلب کنیم.

1399/05/08
|
12:15
|

علیرضا چناری، در مصاحبه با برنامه «رویداد» رادیو گفت‌وگو که با موضوع بررسی «نامه جمعی از نخبگان و فرهیختگان دانشگاهی و حوزوی ایران به فعالان سیاسی و اجتماعی غرب آسیا درباره راهکارهای تخصصی برای خروج آمریکا از منطقه» از آنتن این رادیو پخش می شد، با بیان این که روحیه استعمارگری و ماهیت استکبار گرانه آمریکا را در رفتار ها و تصمیم های این کشور در عرصه بین‌المللی به خوبی مشاهده می‌کنیم اظهار کرد:دولتمردان آمریکایی معتقدند که آمریکا در مرکزیت دنیا قرار دارد و دیگر کشورها و ملت‌ها باید تابع منافع و تصمیم‌های دولت واشنگتن باشند.

وی با بیان اینکه از زمان جورج بوش پسر در آمریکا «اکشن پلنی» برای برخورد با برخی از کشورهای منطقه از جمله ایران تهیه شد و از آن زمان تاکنون اجرای این طرح به شکل های مختلف از سوی دولت‌های حاکم در کاخ سفید پیگیری شده است، در بخشی دیگر از اظهارات خود گفت : بسیاری از آزادی خواهان و انقلابیون در منطقه و جهان چشمشان به ایران و گفتمان انقلاب اسلامی دوخته شده است و ما باید در تصمیم ها و رفتارهای خود به این موضوع توجه داشته باشیم.

چناری با بیان اینکه ما امروز با گفتمان کشوری مقابله می‌کنیم که دارای امپراطوری رسانه‌ای در دنیا است ، افزود: آمریکایی‌ها در طول هشت سال دفاع مقدس به صورت مستقیم و غیر مستقیم از دشمنان ایران حمایت کردند و بعد از جنگ، استراتژی تهاجم فرهنگی و ناتوی فرهنگی را به پیش بردند و اکنون نیز با استفاده از فشار حداکثری اقتصادی سعی در ضربه زدن به ملت ایران را دارند و این اقدامات در راستای اکشن پلنی است که به آن اشاره شد.

این عضو بسیج اساتید با اشاره به اینکه نامه مذکور توسط اساتید حوزه و دانشگاه تهیه و به امضا رسیده است اظهار کرد : تجربه تاریخی نشان می‌دهد که هر موقع حوزه و دانشگاه در کنار هم قرار گرفته اند و در راستای تقویت گفتمان جمهوری اسلامی حرکت کرده اند، این موضوع باعث ارتقاء و موقعیت انقلاب اسلامی شده است.

استاد دانشگاه با بیان اینکه امروز گفتمان نهضت آزادی خواهی ملت ایران به اقصی نقاط دنیا صادر شده است ،گفت: باید جریان فکری آزادیبخش و عزتمندانه جمهوری اسلامی ایران را با بصیرت افزایی و هم افزایی در متن جامعه و منطقه گسترش دهیم.

چناری همچنین با تاکید بر این که آمریکایی‌ها علی‌رغم برخی از ادعاهایی که مطرح می کنند به شدت ترسو و بزدل هستند ،خاطرنشان کرد : آنها وقتی موج آزادی خواهی و بیداری اسلامی چند هزار استاد دانشگاه و حوزه را در مطالبه خروج آمریکا از منطقه مشاهده کنند و ببیند که این موضوع در حال تبدیل شدن به یک مطالبه عمومی است روی این موضوع حساب جدی باز می کنند و ترس و نگرانی آنها را فرا می گیرد.

این استاد دانشگاه اظهار کرد: باید در فضای مجازی و شبکه های اجتماعی به وسیله ارتش فکری خودمان با مقر فرماندهی مشخص، این مطالبه را به پیش ببریم و این موضوع می‌تواند نتیجه ارزشمندی را در کوتاه مدت برای نهضت بیداری اسلامی در سطح منطقه و جهان به همراه داشته باشد.

دسترسی سریع
گفت و گوی سیاسی