گفت‌وگوی سیاسی شنبه تا چهارشنبه از ساعت ساعت 17:30 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

گفت و گوي سياسي

محمدصادق كوشكی، در مصاحبه با برنامه رادیو گفت‌وگو: هنر سینما، در خدمت یک «فریب بزرگ‌»

یک کارشناس مسائل سیاسی، اظهار کرد: در موضوع 11 سپتامبر شاهد اوج استفاده از هنر سینما در حوزه سیاست بودیم.

1399/06/20
|
14:45
|

محمدصادق کوشکی، در مصاحبه با برنامه« گفتگوی سیاسی» که با موضوع بررسی ابعاد 11 سپتامبر به صورت زنده از آنتن رادیو گفت‌وگو پخش می‌شد، گفت: اگر واقعیت یازده سپتامبر بررسی شود، متوجه می‌شویم در این موضوع، تصویر و هنر سینما در خدمت سیاستمداران قرار گرفته و شاهد اوج استفاده از هنر سینما در حوزه سیاست هستیم.


وی با بیان اینکه در جریان این حادثه گفته شد هواپیمایی نیز به ساختمان پنتاگون آمریکا برخورد کرده ولی هیچ تصویری از این برخورد و یا اثرات ناشی از آن منتشر نشده است، ادامه داد: در این حادثه این ادعا مطرح شد که پنج هواپیما ربوده شده است ولی فقط تصویر هواپیماهایی که به برج‌های دوقلو اصابت کردند، نشان داده شد و تصویری از هواپیماهای دیگر مخابره نشد.

این استاد دانشگاه با بیان اینکه از طرف دیگر این سوال وجود دارد که چطور در زمان حادثه به صورت تصادفی آن حجم از دوربین در آنجا وجود داشته که از زوایای مختلف از برخورد این دو هواپیما با برج‌های دوقلو تصویربرداری کنند و به صورت مستقیم پخش کنند، افزود: از برخورد این دو هواپیما به برج‌های دوقلو فیلم‌های زیادی از زاویه‌های مختلف پخش شد و این سوال وجود دارد که چطور آن موقع این همه دوربین در آنجا در حال فیلمبرداری بوده‌اند.

این کارشناس مسائل سیاسی با بیان اینکه آمریکایی‌ها سعی کردند از طریق 11 سپتامبر یک وحشت جهانی را به وجود آورند، گفت: آن‌ها در واقع با استفاده از این موضوع تلاش کردند که به افکار عمومی جهان القا کنند که دنیا بسیار آشفته است، تروریسم در حال رشد است، وضعیت دنیا در حال به هم خوردن است و آمریکا به عنوان میانجی جهان، باید برای مبارزه با تروریسم و ایجاد نظم جهانی، وارد عرصه شود.

کوشکی با بیان اینکه در ارتباط با موضوع یازده سپتامبر تا کنون اشکالات و شبهات زیادی از سوی کارشناسان و خبرگان امر مطرح شده است و تاکنون جواب مناسبی به این شبهات داده نشده است، خاطرنشان کرد: این موضوع بیشتر به حادثه‌سازی و نمادی از جلوه‌های ویژه شبیه است.

وی با بیان اینکه همچنین این سوال وجود دارد که چرا در همان روز یهودیان شاغل در این دو برج در محل کار خود حضور پیدا نکرده‌اند، افزود: حدود چند سال پیش شبکه «العربیه» وابسته به عربستان سعودی مستندی را پخش کرد که بگوید عامل 11 سپتامبر ایران بوده است و اگر عوامل سعودی در این حادثه نقش داشته‌اند به خاطر این بوده که توسط ایران فریب خورده و آموزش دیده‌اند در حالی که همگان می‌دانند متهم اول ماجرای 11 سپتامبر سعودی‌ها هستند.

این استاد دانشگاه با تاکید بر این‌که تردیدهای جدی در مورد 11 سپتامبر وجود دارد و تعدادی از کارشناسان آمریکایی آن را یک «فریب بزرگ» می‌دانند، گفت: آمریکا برای اثبات خود به چنین نمایش سینمایی نیاز داشت و توانست نمایش سینمایی خوبی را نیز اجرا کند.

دسترسی سریع
گفت و گوی سیاسی