گفت‌وگوی سیاسی شنبه تا چهارشنبه از ساعت ساعت 17:30 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

گفت و گوي سياسي

كارشناس مسائل بین الملل در رادیو گفت‌وگو: زنگ خطر فروپاشی آمریکا به صدا درآمده است

سیاه نوری بیان کرد: تضادها، فشارها و بی عدالتی‌ها درون حاکمیت آمریکا به حدی زیاد است که شمارش معکوس فروپاشی آمریکا به صدا درآمده است.

1400/05/06
|
10:35
|

برنامه «گفتگوی سیاسی» رادیو گفت‌وگو با موضوع تبیین و بررسی افول آمریکا، از خروج تا اخراج این کشور از منطقه و با حضور دکتر حسین سیاه نوری، عضو هیئت علمی دانشگاه و کارشناس مسائل بین الملل به روی آنتن رفت.

حسین سیاه نوری با بیان اینکه افول در مقابل عروج قرار می گیرد، گفت: وقتی یک نیرویی رشد و عروج پیدا می کند، به نقطه ای می رسد که نخستین نقطه تضعیف نام دارد و آن نقطه آغاز جریان افول آن محسوب می شود.

وی با تصریح بر اینکه افول نقطه آغازین سرازیر شدن از عروج است، اظهار کرد: وقتی افول ادامه پیدا کند و تمام تکه های پازل آن تکمیل شود، صورت فروپاشی به خود می گیرد. در حقیقت افول مقدمه فروپاشی محسوب می شود که امروز با تحولات جهانی و داخلی آمریکا، شمارش معکوس برای فروپاشی این کشور و رژیم سلطه آن آغاز شده است.

عضو هیئت علمی دانشگاه با بیان اینکه بزرگ‌ترین دشمن با هدف فروپاشی هژمونی سلطه آمریکا، خود مردم این کشور هستند، بیان کرد: تضادها، فشارها و بی عدالتی ها درون حاکمیت آمریکا به حدی زیاد است که مردم آمریکا را تبدیل به دشمن این کشور کرده است.

وی همچنین از به صدا در آمدن زنگ افول آمریکا در منطقه خبر داد و عنوان کرد: افول آمریکا در منطقه، زنگ افول جهانی این کشور را نیز به صدا در آورده است و این موضوع وحشت را برای سلطه گران آمریکا ایجاد کرد.

سیاه نوری در گفتگو با رادیو گفت‌وگو با اشاره به اینکه افول آمریکا با طلوع خورشید انقلاب اسلامی شروع شد، گفت: در زمانی که دنیا در ید دو قطب غرب و شرق خلاصه شده است، انقلاب اسلامی با گفتمان مقاومت در مقابل سلطه های غیر الهی و شیطانی به پیروزی می رسد و در نتیجه هژمونی سلطه و قدرت ترک می خورد.

این کارشناس مسائل بین الملل با تصریح بر این موضوع که آمریکا به خوبی از قدرت انقلاب اسلامی آگاه است، اظهار کرد: از همان زمان پیروزی انقلاب اسلامی، آمریکا برای نجات خود اقدام به انجام یک‌سری حرکت های سخت و چند جانبه می کند.

وی افزود: نتیجه این حرکت ها در مرور زمان تحت تأثیر گفتمان آرمانی و انقلابی جمهوری اسلامی با شکست همراه است زیرا ملت ها تحت تأثیر گفتمان انقلاب اسلامی، در مقابل آمریکا ایستاده اند و آمریکا هر روز در اجرای برنامه های خود با شکست مواجه می شوند.

حسین سیاه نوری از ناکامی اروپا در مسیر آمریکا گفت و عنوان کرد: همپیمانان آمریکا در اروپا شاهد هستند آمریکا نه تنها شکست خورد بلکه خود اروپایی ها که ادامه دهنده گفتمان آمریکا هستند در کشورهای خودشان هم با مشکل برخورد کرده ‌اند. این نشان می دهد افول آمریکا دامن متحدان و همراهان خود در اروپا را نیز گرفته است.

دسترسی سریع
گفت و گوی سیاسی