صبح و گفت‌وگو شنبه تا چهارشنبه از ساعت 6:30 به مدت 90 دقیقه

رادیو گفت و گو

صبح و گفت‌وگو

استاندار ایلام خبر داد: ایجاد سه هزار و 500 شغل با تکمیل طرح سامانه آبراه کشاورزی استان ایلام

بهرام نیا با اشاره به اقدامات صورت گرفته برای افزایش بهره وری در حوزه کشاورزی گفت: در این راستا طرحی برای هدایت آب به مناطق کشاورزی استان ایلام در حال انجام است که در صورت اجرای کامل، بیش از سه هزار و 500 شغل ایجاد می کند.

1401/02/19
|
09:24
|

برنامه «صبح و گفتگو» رادیو گفت‌وگو در خصوص مجموعه اقدامات صورت گرفته در استان ایلام با حسن بهرام نیا، استاندار استان ایلام به صورت تلفنی گفتگو کرد.

حسن بهرام نیا با بیان اینکه پس از روی کار آمدن دولت «کار و کرامت» شاهد جنب و جوشی در دولت در همه صحنه های سازندگی، اقتصادی و توسعه ای هستیم، گفت: در این راستا، در استان ایلام نیز فعالیت های چشمگیری را در مقام مقایسه با سنوات و دولت های قبل در حال مشاهده هستیم.

وی به برخی از اقدامات در استان ایلام اشاره و بیان کرد: این استان در حوزه های انرژی، بهداشت، راه و شهرسازی، ورزش جوانان، میراث فرهنگی و ارتباطات فعالیت ها و اقدامات عمرانی و فرهنگی چشمگیری داشته است.

استاندار ایلام با ذکر بعضی از مصادیق اقدامات انجام شده، اظهار کرد: در حوزه کشاورزی، سامانه گرمسیری را در استان داریم که مربوط به دو استان کرمانشاه و ایلام است. این سامانه آب های جاری شده از منطقه قصر شیرین را هدایت می کند که بخشی از آن به سمت ایلام حرکت می کند.

وی افزود: سامانه مذکور در حدود 80 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است. مسئولیت این کار بر عهده وزارت نیرو و جهاد کشاورزی است. بعد از تکمیل شدن این پروژه در حدود 90 هزار تن افزایش محصولات زراعی را خواهیم داشت که ارزشی برابر با 630 میلیارد تومان خواهد داشت.

استاندار استان ایلام در مصاحبه تلفنی با رادیو گفت‌وگو با اشاره به اینکه این طرح نزدیک به پنج هزار و 300 میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد که در قالب سفر ریاست جمهوری به استان بخشی از مبلغ اختصاص داده شد، عنوان کرد: در صورت تکمیل این طرح نزدیک به سه هزار و 500 اشتغال مستقیم ایجاد می شود.

وی در خصوص اقدامات صورت گرفته در راهسازی بیان کرد: جاده ای که در استان ایلام قرار دارد از نظر استراتژیک و ترانزیتی اهمیت زیادی دارد و حتی در ایام اربعین نیز مورد استفاده زیاد قرار می گیرد. این جاده قبلا دو خطه بود اما امروز با سرعت زیادی، جاده مذکور در حال گسترش است و به صورت یک بزرگراه خواهد بود. بنا داریم تا قبل از فرا رسیدن اربعین این جاده به صورت چهار خطه مورد استفاده قرار گیرد.

دسترسی سریع
صبح و گفت‌وگو