صبح و گفت‌وگو شنبه تا چهارشنبه از ساعت 7:00 به مدت 90 دقیقه

رادیو گفت و گو

صبح و گفت‌وگو

در رادیو گفت‌وگو مطرح شد: فعالیت شبانه‌روزی استانداری یزد درپی طرح اصلاح یارانه‌ای

استاندار یزد در پی اجرای طرح اصلاح یارانه از فعالیت اکیپ های کشیک این استان از ساعت 12 شب تا 8 صبح خبر داد.

1401/02/24
|
10:59
|

مهران فاطمی به "صبح وگفتگو" گفت: از ابتدای دولت سیزدهم اقداماتی انجام و استان صاحب برنامه ای تحولی شد.

وی با اشاره به محورهای 10 گانه به نساجی، آب، انرژی خورشیدی و... اشاره کرد و گفت: در حوزه انرژی خورشیدی برای احداث نیروگاه 2هزار مگاواتی برنامه ریزی کردیم که 81 و نیم مگاوات وارد مدار شده و 30 مگاوات دیگر در دست اقدام است.

فاطمی افزود: در نهضت ملی مسکن برای 60 هزار مسکن برنامه ریزی کردیم و از میان 100 هزار نفر تا کنون 34 هزار نفر پالایش و حائز شرایط شناخته شدند و زمین برای 60 هزار مسکن آماده است.

وی ادامه داد: در حوزه تنظیم بازار و معیشت مردم، جلسات منظم ستاد تنظیم بازار استان تشکیل شده و یزد به عنوان 5 استان ارزان کشور است.

فاطمی پس از گرانی در کشور، از وفور کالا خبر داد که چند مورد با کمبود رو به رو بود.همچنین از ارتباط مردمی در روزهای یکشنبه خبر داد و اشاره کرد مشکلات مردم تا حصول نتیجه پیگیری می شود.

وی به سفرهای استانی در روزهای جمعه و تعطیلی مدیران اشاره کرد و گفت: ما برای مدیران روز تعطیل نداریم و سفرهای شهرستانی در روز جمعه صورت می گیرد تا از نزدیک مسائل مردم را دنبال کنیم.

فاطمی با اشاره به 7 هزار و صد میلیارد تومانی که بعد از سفر رئیسی مصوب شد، گفت: 1500 میلیارد تومان تخصیص داده شده و 36 هزار میلیارد تومان برای طرح های اقتصادی در نظر گرفته شده که برای 38 هزار نفر اشتغالزایی می کند.

به گفته استاندار یزد آمار واحدهای تعطیل و نیمه تعطیل احصا شده و در حال رفع مشکل می باشد تا به چرخه تولید باز گردد.

وی به پروژه انتقال آب دریای عمان به مرکز استان خبر داد و گفت: قریب 400 روستا آب رسانی می شوند که 700 میلیارد تومان هزینه دربر داشته است.

فاطمی از عزمی سخن گفت که برای اجرای طرح اصلاح یارانه ها -درپی افزایش قیمت های اخیر و واریز مبلغ نقدی به کارت مردم- موجب شده ادارات استان به صورت سه شیفت درگیر باشد و از 12 تا 8 صبح اکیپ های کشیک موضوعات [سطح شهر] را دنبال می کنند.

وی در بخشی دیگر از مصاحبه با رادیو گفت‌وگو، خاطرنشان کرد: در استانداری با 250 نفر از مردم به صورت مستقیم ملاقات می کنیم و سامانه ارتباط دولت و مردم هم به صورت تلفنی پاسخگوی سوال مردم است.

دسترسی سریع
صبح و گفت‌وگو