صبح و گفت‌وگو شنبه تا چهارشنبه از ساعت 6:30 به مدت 90 دقیقه

رادیو گفت و گو

صبح و گفت‌وگو

خانه ابدی لوکس وجود ندارد

معاون مجتمع عروجیان تاکید کرد که خانه ابدی لوکس و خاصی وجود ندارد و در هر سه ناحیه این سازمان، خانه‌های ابدی یکسان هستند.

1401/02/26
|
15:45
|

روح الله محسنی در مصاحبه با برنامه "صبح وگفتگو" رادیو گفت‌وگو در خصوص حرف و حدیث‌های پیش آمده در خصوص خرید خانه ابدی گفت: از مردم می‌خواهیم اخبار را از مبادی رسمی دریافت کنند.

وی افزود: قیمت‌ها تابع تصمیمات در شورای اسلامی شهر تهران است و در سنوات گذشته در سه ناحیه با 25درصد افزایش واگذار می‌شد. امسال برای رعایت حال هموطنان، این افزایش با شیبی ملایم تر اتفاق افتاد. لذا در ناحیه یک، با 10درصد افزایش، در ناحیه دو با 20درصد و در ناحیه سه با 25 درصد افزایش رو به رو بود و خدمات نیز با 25درصد افزایش قیمت به مردم شریف و داغدار واگذار می‌شود.

محسنی در خصوص دلیل افزایش قیمت‌ها، به دلیل افزایش نرخ خدمات اشاره کرد و گفت: 2هزار نفر به صورت مستقیم و غیر مستقیم در حال خدمت رسانی هستند و افزایش حقوق سالانه باعث می‌شود این موضوع پوشش داده شود.

وی معتقد است همه خانه‌های ابدی یکسان است و با یک قیمت می‌باشد و خانه ابدی لوکس و خاصی وجود ندارد و هر یک از شهروندان مراجعه کنند، در صورت وجود می‌توانند در هر قسمت از سازمان خانه ابدی خریداری کنند.

محسنی بخشی از بودجه این سازمان را به دلیل درآمدزا بودن، بر عهده خودش عنوان کرد و گفت: قیمت‌های ما با سایر آرامستان‌های تهران قابل مقایسه نیست.

سال گذشته در قطعه یک تا 112 قیمت هر خانه ابدی 25 میلیون تومان بود که امروز 27 میلیون و 500 هزار تومان است. در ناحیه دو که از قطعه 200 تا 258 هست، هر طبقه 16میلیون و 800 هزار تومان و در ناحیه سه که از قطعه 300 تا 328 هست، هر طبقه حدود 8 میلیون و 800 هزار تومان می‌باشد و در همین ناحیه سه، قطعات عمومی داریم -303- که برای رعایت حال شهروندان می‌باشد و یک طبقه به صورت رایگان واگذار می‌شود و دو طبقه فوقانی با قیمت 6 میلیون تومان واگذار می‌گردد.

دسترسی سریع
صبح و گفت‌وگو