صبح و گفت‌وگو شنبه تا چهارشنبه از ساعت 6:30 به مدت 90 دقیقه

رادیو گفت و گو

صبح و گفت‌وگو

حیدری: تعدد قانون یکی از موانع جدی تحقق شعار سال است

یک نماینده مجلس گفت: یکی از مشکلات محوری کشور ما موانعی است که به دلیل تعدد قانون، بر سر راه تولید و صادرات وجود دارد.

1401/02/28
|
14:15
|

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی رادیو گفت وگو، دکتر شهریار حیدری، عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی درمورد تحقق شعار سال با برنامه «صبح و گفتگو» مصاحبه تلفنی کرد.

حیدری انتخاب شعار سال از سوی مقام معظم رهبری را موضوعی کاملاً کارشناسانه و متناسب با شرایط اقتصادی کشور خواند و گفت: موضوع تولید در شعارهای سال های گذشته نیز مطرح بود اما متأسفانه با وجود تأکیدات فراوان عملاً شاهد اقدام گسترده ای از سوی دولتهای مختلف نبودیم.

وی تحقق شعار سال را راهبردی برای برون رفت از وضعیت فعلی کشور دانست و افزود: اگر شعار سال تحقق پیدا کند ما از نظر اقتصادی رشد خواهیم کرد.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی گفت: با توجه به اینکه شعار سال پایه های دانش بنیان در خودش دارد لذا با رویکرد رفع موانع تولید و مانع زدایی توسط دولت و مجلس قطعاً می توان وضعیت تولید را بهبود بخشید.

این نماینده مجلس مطرح کرد: یکی از مشکلات محوری کشور موانعی است که به دلیل تعدد قانون، بر سر راه تولید و صادرات وجود دارد.

حیدری گفت: مجلس باید طرح های خود را با رویکرد علمی و در راستای تحقق شعار سال ارائه دهد و دولت هم در سیاست گذاری های خود به ارزیابی هدفگذاری ها و اقدامات بپردازد.

وی افزود: مشکل مجلس این است که در طرح های خود اولویت گذاری نمی کند و اولویت ها بر اساس تحقق شعار سال نیست درصورتیکه این طرح ها تا حد بسیار بالایی می توانند در تحقق شعار سال اثربخش باشند.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس با بیان اینکه شعارهای سال که از سوی مقام معظم رهبری عنوان می شود از پشتوانه علمی برخوردارند گفت: کشور ما از نظر منابع مشکلی ندارد و مشکل اساسی در مدیریت منابع است و لذا اگر مقام معظم رهبری بر موضوع تولید تأکید دارند به خاطر این است که ما منابع به اندازه کافی در کشورمان داریم.

دسترسی سریع
صبح و گفت‌وگو