صبح و گفت‌وگو شنبه تا چهارشنبه از ساعت 6:30 به مدت 90 دقیقه

رادیو گفت و گو

صبح و گفت‌وگو

استاندار استان آذربایجان غربی عنوان كرد: اختصاص اعتبارات مناسب در بخش کشاورزی، بهداشت و احیای دریاچه ارومیه

معتمدیان از مصوباتی که در طی سفر رئیس جمهور به استان آذربایجان غربی به تصویب رسید گفت و بیان کرد: اعتبارات مناسبی برای بخش های کشاورزی، شبکه بهداشت و درمان و همچنین احیای دریاچه ارومیه اختصاص یافت.

1401/03/01
|
11:02
|

برنامه «صبح و گفتگو» رادیو گفت‌وگو در خصوص سفر رئیس جمهور به استان آذربایجان غربی با دکتر محمدصادق معتمدیان، استاندار استان آذربایجان غربی به صورت تلفنی گفتگو کرد.

محمدصادق معتمدیان سفر حجت الاسلام رئیسی به استان آذربایجان غربی را بیست و یکمین سفر استانی رئیس جمهور عنوان کرد و گفت: این سفر در روز جمعه صورت گرفت. تعدادی از معاونین رئیس جمهور و وزرا، ایشان را همراهی کردند و به عنوان نمایندگان تام الاختیار رئیس جمهور در 19 شهر استان حضور پیدا کردند تا وضعیت شهرستان ها را بررسی کنند.

وی درباره برنامه های انجام شده توسط رئیس جمهور اظهار کرد: این اقدامات و برنامه ها بر اساس اولویت های جدی استان و مطالبات مردم استان بود. نخستین بازدید بازدید هوایی از دریاچه ارومیه بود که گزارش بسیار مبسوطی در این باره مطرح شد و دستورانی توسط رئیس جمهور جهت تسریع در انجام پروژه های سخت افزاری از جمله انتقال آب به دریاچه های ارومیه و تکمیل فاضلاب خانه این دریاچه صادر شد.

استاندار استان آذربایجان غربی در مصاحبه تلفنی با رادیو گفت‌وگو با بیان اینکه این استان بیشترین پایانه های صادراتی را در اختیار دارد، عنوان کرد: رئیس جمهور به صورت سرزده در مرز سمرچین، در مقابل مرز حاج عمران در اقلیم کردستان در کشور عراق حضور یافت و در جمع فعالان تجاری گفتگو کرد. ایشان از نزدیک در روند جریان فرآیندهای صادراتی و موانع احتمالی که وجود داشت قرار گرفت.

وی افزود: رئیس جمهور، اختیارات ویژه ای را به استاندار در رابطه با مدیریت واحد در مرزها جهت تسهیل در فرایندهای گمرکی و افزایش صادرات به عنوان اولویت اقتصادی کشور داد.

معتمدیان با اشاره به حضور رئیس جمهور در شهرستان مهاباد بیان کرد: ایشان در جمع باشکوه مردمی حضور پیدا کرد و سخنرانی داشت و استقبال بسیار خوبی نیز از ناحیه مردم مهاباد انجام شد. حضور در شهرستان میاندوآب به عنوان زادگاه شهید باکری برنامه بعدی رئیس جمهور بود. ایشان در مصلی و نماز جمعه شهرستان حضور پیدا کرد و با استقبال بسیار با شکوه مردم مواجه شد. در این برنامه، رئیس جمهور با مردم شهر دیدارهایی داشتند.

استاندار استان آذربایجان غربی در مصاحبه تلفنی با رادیو گفت‌وگو به حضور رئیس جمهور در جمع فعالان اقتصادی استان اشاره و اظهار کرد: تعدادی از فعالان اقتصادی استان از بخش های مختلف در این دیدار حضور داشتند زیرا تنوع فعالیت های اقتصادی در استان آذربایجان غربی در حوزه های تجارت بین الملل، کشاورزی و صنایع تبدیلی و گردشگری بسیار زیاد است. از بخش معدن و صنعت نیز نمایندگانی حضور داشند.

وی افزود: جلسه بعدی که رئیس جمهور در استان آذربایجان غربی حضور داشت، جلسه با نخبگان، اقشار مختلف، علما، روحانیون و خانواده های معظم شهدا و ایثارگران بود که تعدادی از این عزیزان به طرح دیدگاه های خود پرداخت.

معتمدیان درباره بخش کشاورزی به عنوان یکی از پیشران های آذربایجان غربی بیان کرد: مبالغ بسیار خوبی برای توسعه این بخش مهم در نظر گرفته شد. توسعه بخش بهداشت و درمان و تکمیل مراکز درمانی اعم از بیمارستان ها، پایگاه های بهداشتی و اورژانس یکی دیگر از مصوبات بود که اعتبارات خوبی برای آن ها در نظر گرفته شد تا پروژه های نیمه تمام استان را تکمیل کنیم.

دسترسی سریع
صبح و گفت‌وگو