صبح و گفت‌وگو شنبه تا چهارشنبه از ساعت 6:30 به مدت 90 دقیقه

رادیو گفت و گو

صبح و گفت‌وگو

سردار شریف اعلام كرد: برگزاری «کنگره چهارهزار شهید روحانی» در مصلای قم

سخنگوی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی از برگزاری کنگره ملی چهار هزار شهید روحانی در مصلای قم از صبح امروز خبرداد.

1401/03/04
|
10:11
|

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی رادیو گفت وگو، سردار رمضان شریف، سخنگوی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و رئیس کمیته روابط عمومی اطلاع رسانی کنگره شهدای روحانی با برنامه «صبح و گفتگو» مصاحبه تلفنی کرد.

سردار شریف سوم خرداد را نقطه عطفی در دوران دفاع مقدس و شهر دزفول را نیز یادآور مقاومت جانانه مردم دزفول در مقابل بمباران ها و موشک باران های حزب بعث دانست.

وی از برگزاری کنگره ملی چهار هزار شهید روحانی در قم از صبح امروز خبرداد و گفت: همانطورکه برای همه اقشار کشور که در دوران دفاع مقدس حضور داشتند کنگره و یادواره های شهدا برگزار می شود برای شهدای روحانی نیز یادواره برگزار می شود.

سخنگوی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی یادآورشد: در حاشیه برگزاری این کنگره، یک نمایشگاه بسیار پرمحتوا و معظمی از آثار تولیدی پیرامون شهدای روحانیت نیز برپاست.

سردار شریف این نمایشگاه را در نمایش حضور روحانیت به عنوان پرچمداران همراهی با مردم در دوران دفاع مقدس، دوران سازندگی و صحنه خدمات اجتماعی و بلایای طبیعی بسیار موثر دانست و گفت: این نمایشگاه که از روز جمعه هفته قبل برپا شده تا دهم خردادماه و در قالب پنجاه غرفه فرهنگی ادامه دارد.

رئیس کمیته روابط عمومی اطلاع رسانی کنگره ملی چهار هزار شهید روحانی معتقد است که در شرایط هجمه سازمان یافته دشمن علیه روحانیت، برگزاری این نمایشگاه فرصت خوبی برای ارائه تصویر واقعی از حضور روحانیت در کشور است.

به گفته سردار شریف این کنگره با حضور ریاست جمهوری اسلامی ایران آیت الله سید ابراهیم رئیسی، فرمانده کل سپاه، آیت الله اعرافی رئیس کل حوزه های علمیه کشور به عنوان سخنرانان این کنگره و با حضور بخشی از خانواده های شهدای روحانی و نخبگان حوزه علمیه و دانشگاه در مصلای قم برگزار می شود.

سخنگوی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اظهارکرد: بعد از پایان جنگ، تمرکز مسئولان کشور و دست اندرکاران اداری کشور بر رسیدگی به زیرساختها و سازندگی و ترمیم خرابی های ناشی از جنگ معطوف شد و از طرف دیگر بخش عمده زیرساخت ها در دوران پهلوی دوم نیز تعریفی نداشت و به جز چند پروژه تبلیغاتی کار اساسی انجام نشده بود.

وی افزود: در آن زمان 70 درصد مردم در روستاها زندگی می کردند و از نعمت آب و برق و گاز برخوردار نبودند اما پس از پایان جنگ، واحدهای مهندسی سپاه به صورت جدی و امکانات و نیروی انسانی وارد عرصه سازندگی کشور شد و البته ممکن است نسل جوان از این مقطع به خوبی آگاهی نداشته باشند.

سردار شریف کاروان های راهیان نور را میدانی برای انتقال فرهنگ دفاع مقدس و ترویج روحیه ایثار و مقاومت دانست و گفت: برگزاری کنگره ها و یادواره های شهدای سراسر کشور نیز به همین اندازه موثر است.

دسترسی سریع
صبح و گفت‌وگو