صبح و گفت و گو شنبه تا چهارشنبه از ساعت 7:00 به مدت 90 دقیقه

رادیو گفت و گو

صبح و گفت‌وگو

معاون وزیر دفاع ،بیان داشت: وزارت دفاع نماد قدرت ملی و اقتصاد مقاومتی است

معاون وزیر دفاع و رئیس سازمان صنایع دریایی وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح گفت: تمامی سیاست گذاری ها در وزارت دفاع از خلق ایده تا تولید محصول مبتنی بر تولید بومی و داخلی است.

1396/05/31
|
12:00

برنامه "صبح و گفتگو" رادیو گفت وگو با موضوع صنعت دفاعی و با حضور امیر مهندس رستگاری معاون وزیر دفاع و رئیس سازمان صنایع دریایی وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح روانه آنتن شد.

امیر مهندس رستگاری در آغاز با اشاره به موفقیت های به دست آمده در حوزه صنایع دفاعی کشور، گفت: این موفقیت حاصل بیش از 40 سال تلاش صنعت گران دفاعی است. در واقع از همان روزهای نخست پیروزی انقلاب اسلامی تنها بخشی از کشور که دچار تحریم شد، نیروهای مسلح بود و بلافاصله نیز جنگ تحمیلی آغاز شد که همه این موارد باعث حرکت نیروهای مسلح بود.

وی افزود: تحریم هایی که در این حوزه صورت گرفت، بستری برای نیروهای مسلح شد تا روی پای خودشان بایستند و در واقع به دانش و نیروهای درونی خودشان تکیه کنند. این مهم باعث شد امروز وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح محور تولید قدرت ملی و نماد اقتصاد مقاومتی شده است زیرا تمامی سیاست گذاری ها در وزارت دفاع از خلق ایده تا تولید محصول مبتنی بر تولید بومی و داخلی است.

معاون وزیر دفاع و رئیس سازمان صنایع دریایی وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح از تلاش نیروهای متخصص داخلی برای تولید در حوزه دفاعی گفت و بیان داشت: این مهم باعث شد وزارت دفاع محصولاتی را تولید کند که در عرصه های مختلف دریایی، هوایی و زمینی با محصولات روز دنیا برابری کند.

وی با ذکر مثالی ادامه داد: امروز شاهد هستید موشک های نقطه زن دوربرد جمهوری اسلامی ایران تروریست ها را در لانه های خودشان مورد اصابت دقیق قرار می دهند. پهباد ساخت وزارت دفاع نیروهای مسلح از صحنه اصابت موشک ها به صورت آنلاین فیلم برداری می کنند و به تمام دنیا مخابره می کنند.

رستگاری با اشاره به اینکه بسیاری از محصولاتی که در حوزه غیر نظامی استفاده می شود، منشا نظامی دارد، گفت: به عنوان مثال موتور جت هواپیما یا موشک های ماهواره بر همگی در حوزه نظامی تولید شده است. در ایران نیز به تولید ماهواره بر به تولید ملی رسیده ایم و اساسا فعل خواستن در نیروهای مسلح جاری و ساری شده است. البته تولید و ساخت زمان و صحه صدر و البته میدان می خواهد که در وزارت دفاع این بسترها را ایجاد کرده ایم.

معاون وزیر دفاع و رئیس سازمان صنایع دریایی وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با بیان اینکه وزارت دفاع در چهار سال گذشته با رویکرد نوآوری باز وارد تولیدات شده است، اظهار داشت: در حقیقت وزارت دفاع وارد ایجاد زیرساخت نمی شود بلکه از پتانسیل های بالقوه و بالفعل کشور استفاده می کند. امروز در تولید کابل های نظامی به خودکفایی کامل رسیدیم که در بخش دریایی و زیر دریایی مورد استفاده قرار می گیرد که این کابل ها توسط بخش خصوصی تولید می شود.

دسترسی سریع
صبح و گفت‌وگو