صبح و گفت‌وگو شنبه تا چهارشنبه از ساعت 6:30 به مدت 90 دقیقه

رادیو گفت و گو

صبح و گفت‌وگو

مدیركل آموزش همگانی معاون اجتماعی ناجا بیان كرد: بیش از چهار هزار مربی آموزشی توسط نیروی انتظامی تربیت شده است

مدیرکل آموزش همگانی معاون اجتماعی ناجا با اشاره به این موضوع که نیروی انتظامی در حوزه اجتماعی بیش از 4 هزار مربی تربیت کرده است، گفت: این افراد پیرامون مسائل مرتبط با ماموریت‌های پلیسی، فعالیت می کنند.

1396/07/17
|
15:00
|

برنامه "صبح و گفتگو" رادیو گفت وگو با موضوع آموزش همگان و با حضور احمد کاهه مدیرکل آموزش همگانی معاون اجتماعی ناجا روانه آنتن شد.

احمد کاهه در آغاز با اشاره به هفته نیروی انتظامی گفت: هفته نیروی انتظامی با شعار "پلیس برای امنیت، امنیت برای همه" آغاز و با برگزاری بیش از یکصد برنامه فرهنگی، اجتماعی و با ارائه خدمات مضاعف به اجرا درمی‌آید.

وی ادامه داد: همچنین متناسب با ماموریت‌ها و کارویژه‌های یگان‌ها و پلیس‌های تخصصی ناجا برای هر یک از روزها شعاری متناسب در نظر گرفته شده است که عموما برنامه‌ها با رویکرد آن به اجرا درمی‌آیند.

کاهه با بیان اینکه برای امروز، دوشنبه عنوان آموزش همگانی، مشارکت عمومی و پیشگیری اجتماعی انتخاب شده است، اظهار داشت: برنامه‌های زیادی هم به همین منظور تدارک دیده شده است که بخشی از این برنامه‌ها امروز به اجرا خواهد آمد.

مدیرکل آموزش همگانی معاون اجتماعی ناجا ضمن اشاره به این موضوع که نیروی انتظامی در حوزه اجتماعی بیش از 4 هزار مربی آموزشی را تربیت کرده است، تشریح کرد: این افراد در مجامع مختلف حضور پیدا می‌کنند و پیرامون مسائل مرتبط با ماموریت‌های پلیسی، آسیب‌های اجتماعی و جرائم در جهت پیشگیری از آنها اعلام برنامه می‌کنند.

وی افزود: همچنین برنامه‌های مختلفی بصورت جشنواره برگزار خواهد شد. برگزاری نشست‌های مشترک با دستگاه‌های مختلف دولت و قوه قضاییه، حضور مسئولین و فرماندهان ناجا در سامانه 47 و ملاقات با مردم را در سراسر کشور داریم. برقراری برنامه‌های فرهنگی و مشارکتی هم در دستور کار است.

کاهه با اشاره به یکی از جدیدترین کارهای معاونت اجتماعی نیروی انتظامی گفت: امروز سایت مهارت‌های پلیسی که اداره کل، آن را برای عموم مردم از طریق سایت پلیس مهبا کرده است توسط معاون اجتماعی نیروی انتظامی رونمایی خواهد شد.

معاون اجتماعی ناجا در تشریح کارایی سایت مهارت‌های پلیسی اظهار داشت: در این سابت این امکان وجود دارد که اقشار مختلف جامعه در سنین مختلف، متناسب با آن چیری که نیاز دارند در حوزه‌های مهارت‌های زندگی، مسائل پلیسی، آموزش‌های مرتبط با دانستنی‌ها را به صورت عکس، فیلم، نمایشگاه‌های مجازی که در فضای مجازی بارگذاری شده اند مورد بهره‌برداری قرار دهند و در اختیار عموم قرار دهند تا ان شاالله از جرائم پیشگیری شود.

وی ادامه داد: ما بر اساس نیازسنجی‌هایی که هر ساله توسط اداره کل مطالعات اجتماعی این معاونت انجام می‌شود موضوعات اصلی را که اولویت دارند و باید بیشتر مورد توجه قرار بگیرند را در برنامه‌ریزی‌های سالانه وارد می‌کنیم و پیرامون آن موضوعات، برنامه‌هایی را در چهارچوب حوزه‌های آموزش حضوری و غیرحضوری که ب ابزارهای متنبهی ختم می‌شود برنامه‌ریزی می‌کنیم.

دسترسی سریع
صبح و گفت‌وگو