صبح و گفت و گو شنبه تا چهارشنبه از ساعت 7:00 به مدت 90 دقیقه

رادیو گفت و گو

صبح و گفت‌وگو

استاندار آذربایجان شرقی خبر داد: افزایش بیش از 40 درصدی گردشگران نسبت به سال گذشته در استان آذربایجان شرقی

استاندار آذربایجان شرقی گفت: خوشبختانه شاهد افزایش بیش از 40 درصدی حضور گردشگران نسبت به سال گذشته بودیم. در این ایام میزبان معاون اول رئیس جمهور بودیم و ایشان از کثرت مسافران در این شهر، تعجب کرده بودند.

1397/01/14
|
12:01
|

برنامه «صبح و گفت و گو» رادیو گفت و گو با موضوع تبریز پایتخت گردشگری جهان اسلام ، با حضور مجید خدابخش استاندار آذربایجان شرقی و دکتر محب خدایی معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی به روی آنتن رفت.

مجید خدابخش در آغاز با بیان اینکه سال 2018 میلادی، سالی ویژه برای تبریز به عنوان پایتخت کشورهای اسلامی است، گفت: از مدت ها قبل، تبلیغات در این زمینه انجام شده است و خوشبختانه شاهد افزایش بیش از 40 درصدی حضور گردشگران نسبت به سال گذشته بودیم.

وی اضافه کرد: همه دستگاه های اجرایی و امدادی و همچنین انتظامی در کنار بازاریان و مردم با فرهنگ و مهمان نواز شهر تبریز برای حضور گردشگران عزیز، اعلام آمادگی کرده بودند.

وی با اشاره به حضور خود، برای بررسی مکان های گردشگری استان، عنوان کرد: در این ایام میزبان معاون اول رئیس جمهور بودیم و ایشان از کثرت مسافران در این شهر، تعجب کرده بودند.

خدابخش با بیان اینکه در شهر تبریز 19 موزه وجود دارد، عنوان کرد: خوشبختانه با کمک رسانه ملی، تبلیغ خیلی خوبی برای معرفی قابلیت های شهر تبریز شده بود و در تعطیلات نوروز اکثر موزه های بی بدیل شهر، مملوء از جمعیت بود.

استاندار آذربایجان شرقی از خدمات شهرداری تبریز گفت و اظهار کرد: شهرداری اتوبوس هایی را در چهار محور به صورت رایگان قرار داده بودند تا گردشگران را به نقاط گردشگری منتقل کنند.

وی درباره اقدامات مهم برای مهمان نوازی از گردشگران بیان کرد: به مناسبت سال 2018، مجوز احداث 20 هتل صادر شده است که البته در حال حاضر 9 هتل در دست احداث است و امیدوار هستیم تا پایان امسال، تعدادی از این هتل ها به بهره برداری برسد.

وی افزود: اردیبهشت ماه، میزبان ریاست جمهوری خواهیم بود و برنامه رسمی 2018 در آنجا برگزار خواهد شد. تعدادی از وزرا و سفرای کشورهای اسلامی دعوت شده اند و امیدوار هستیم یک برنامه خوب داشته باشیم.

در ادامه محب خدایی درباره رشد 21 درصدی گردشگری در نوروز گفت: نوروز هیچ وقت جزو برنامه های گردشگری خارجی نبوده است. امسال بیش از 27 درصد گردشگری خارجی به صورت زمینی افزایش پیدا کرد، 5 درصد به صورت هوایی و 21 درصد نیز رشد گردشگری داخلی داشتیم که البته گردشگر خارجی نیز مقداری افزایش داشت.

معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی به دلایل افزایش گردشگری اشاره کرد و اظهار داشت: یکی از دلایل جوی بود که هتل ها، عیدانه های گردشگری را در قالب گردشگری ارائه دادند زیرا این موضوع موجی شد تا مردم انگیزه سفر پیدا کنند.

وی اضافه کرد: در گردشگری داخلی هر شهرستان و مرکز استان یک مقصد گردشگری است اما در گردشگری خارجی، محوری که برای گردشگر تعریف می شود، به عنوان مقصد معرفی می شود و به همین دلیل باید بخش های بیشتری با یکدیگر هماهنگ باشند.

دسترسی سریع
صبح و گفت‌وگو