صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

شنبه تا چهارشنبه از ساعت 7:00 به مدت 90 دقیقه

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با انتقاد ضمنی از اقدامات بنیاد شهید، از مشکلات اشتغال فرزندان شهید و بی سرپرستی خواهران شهدا سخن گفت.

به گزارش رادیو گفت وگو عبدالرضا عزیزی در مصاحبه با برنامه "صبح و گفت وگو" ضمن گرامیداشت روز شهید با سلام به امام شهدا سخنان خود را آغاز کردو گفت: «یاد و خاطره همه شهدا و خاصه همسنگران عزیزم را گرامی می دارم و از خانواده شهدا تشکر می کنم که با تمامی کمی و کاستی ها هرگز خم به ابرو نیاوردند و همواره دغدغه آن ها نظم جمهوری اسلامی و ولایت بوده است و ما شرمنده خانواد شهدا هستیم.»

وی با انتقاد ضمنی از برنامه های تبلیغی بنیاد شهید -که گویی مشکلات اشتغال بخشی از فرزندان شهدا که پدران عزیز خود را تقدیم جمهوری اسلامی کرده اند را از یاد برده-، افزود: «کاش از خواهران شهیدی صحبت شود که پدر و مادرشان را از دست داده اند و برادرانشان نیز شهید شده اند و امروز هیچ کس را ندارند.»

عزیزی به رادیو گفت وگو گفت: «خیلی بد است که امروز خدای ناکرده یک خواهر شهید [بی جا و مکان] در خیابان مانده باشد و به او توجهی نشود. ای کاش بنیاد شهید بعد از گذشته 40 سال از انقلاب اسلامی، آماری بدهد که برای بازنشسته شدن شهدا چه کاری کرده است!؟ ما نباید مدام تعریف و تمجید کنیم. سخنان تشریفاتی [امروز به کار نمی آید].»

این عضو کمیسیون اجتماعی مجلس افزود: «خانواده شهدا مشکلات بسیاری دارند؛ شاید جانبازان 70 درصد هم جزو شهدا محسوب شوند. بنیاد شهید برای آن عزیز بزرگواری که قطع نخاع از گردن است، چه کار کرده؟ برای فرزندان این افراد چه کار کرده اید؟ البته ما خدمات را نادیده نمی گیریم ولی همانطور که حضرت آقا و امام-ره- فرمودند ما هرچه داریم از شهدا داریم. ما از صدقه سر شهدا به اینجا رسیدیم. اما برای شهدا چه کار کردیم؟»

عزیزی ادامه داد: «خانواده شهدا نباید امروز هیچ دغدغه ای داشته باشند. یک فرزند شهید با داشتن فوق لیسانس نباید بیکار باشد. ما از این [سو مدیریت ها] خجالت می کشیم.»

در ادامه نادر نصیری، رئیس بنیاد شهید تهران بزرگ گفت: «این روز را بهانه ای برای تلنگر به خود می دانیم. ما همیشه مدیون شهدا هستیم که سرمایه گذاران ممتاز نظام جمهوری اسلامی هستند.»

وی افزود: «در طول هفته برنامه های متعدد در استان تهران داریم. از جمله استقرار میز خدمت در نماز جمعه و سخنرانی پیش از خطبه نماز جمعه.»

نصیری گفت: «دیدار خانواده معظم شهدا در طول سال تکلیف سازمانی و شرعی ماست.»

وی در توضیح بخش دیگر از اقدامات این بنیاد در راستای اقدامات صرفا ظاهری در سطح شهر و تبلیغ های محیطی به رادیو گفت وگو گفت: «مشارکت [استانداری] در دیدار با خانواده ایثارگران [را خواستار شدیم] و مدیران ما گروه بندی شدند در بیمارستان هایی که بیشترین ایثارگران بستری هستند، حضور یافتند که [شاید] توفیق عیادت این بزرگواران را پیدا کنند.»

نصیری همچنین در پاسخ به دغدغه های به حقِ دکتر عزیزی اظهار کرد: «با توجه به آنچه مجلس به عنوان امکانات بعد از قانون گذاری در اختیار ما می گذارد، اطمینان می دهم همه مدیران بنیاد مصمم هستند در کاهش مشکلات خانواده شهدا و بهبود وضعیت ایثارگران اثرگذاری داشته باشند.»

وی افزود: «بنده به عنوان نازل ترین حلقه خدمت گذاری در نظام می خواهم که آقای دکتر عزیزی و سایر دوستان کمک کنند تا ما در این جهت توفیق داشته باشیم.»

مرتبط با این خبر

  • فروش 80 درصد بلیط اتوبوس های نوروزی +صوت

  • مردم ایران سالانه 5 کیلو سوسیس و کالباس می خورند +صوت

  • هتل های تهران تا 50 درصد به مسافران نوروزی تخفیف می دهند +صوت

  • افزایش 15 تا 20 درصدی آمار سفر نسبت به سال 97 +صوت

  • بازرگانان ارز 4200 تومانی دریافت کردند، اما کاغذ وارد نشد +صوت

  • خبر خوش مجلس برای خانه اولی ها +صوت

  • سرمایه گذار آوردیم؛ اتهام شنیدیم +صوت

  • توزیع 5 هزار تن پرتقال و سیب در بازار شب عید +صوت

  • قیمت سنبل سه برابر شد +صوت

  • دولت بخش خصوصی را مجبور به دروغگویی می کند +صوت