صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

شنبه تا چهارشنبه از ساعت 7:00 به مدت 90 دقیقه

رئیس ستاد نماز عید سعید فطر تهران گفت: نماز عید سعید فطر به امامت رهبر معظم انقلاب حضرت آیت الله العظمی خامنه ای در مصلی امام خمینی (ره) برگزار می شود.

برنامه «صبح و گفت و گو» رادیو گفت و گو با موضوع برنامه های عید سعید فطر و با حضور باقر پیش نمازی رئیس ستاد نماز عید سعید فطر تهران به روی آنتن رفت.

باقر پیش نمازی با اشاره به نماز عید سعید فطر گفت: نماز عید سعید فطر امام به امامت رهبر معظم انقلاب حضرت آیت الله العظمی خامنه ای در مصلی امام خمینی (ره) برگزار می شود.

وی اظهار داشت: در پایان یک ماه بندگی همه روزه داران و نماز گزاران، این عید سعید و الهی را به همراه خانواده جشن می گیرند.

رئیس ستاد نماز عید سعید فطر تهران با بیان اینکه درب های مصلی امام خمینی (ره) بعد از نماز صبح روز عید باز خواهد بود و عوامل و همکاران ما از ساعت پنج آماده استقبال از نمازگزاران محترم هستند.

وی با اشاره به برنامه هایی که قرار است در این روز انجام شود، عنوان کرد: مراسم مقدماتی شامل تلاوت قرآن کریم و مناجات و همخوانی و دعای وداع با ماه مبارک رمضان و مداحی را خواهیم داشت که از ساعت 7 صبح روز عید شروع خواهد شد و تا ساعت 8:30 ادامه دارد و در ساعت 8:30 نماز عید سعید فطر اقامه خواهد شد و بعد از نماز نیز خطبه های نماز بیان خواهد شد.

پیش نمازی به جمع آوری زکات فطره در مصلی تهران اشاره کرد و توضیح داد: چون تاکید شده قبل از شرکت در نماز عید فطر، پرداخت زکات فطره واجب است، صندوق های کمیته امداد امام خمینی (ره) هم در مسیر ورود به مصلی و هم در داخل مصلی در خدمت نمازگزاران است و می توانند اقدام کنند.

وی در خصوص درب های ورودی مشخص شده در مصلی گفت: نمازگزارانی که از جنوب تشریف می آورند در خیابان شهید بهشتی درب شماره 3، همان درب که ایستگاه متروی شهری شهید بهشتی در آنجا مستقر است، به صورت مشترک برای خانم ها و آقایان پیش بینی شده است و از داخل محدوده مصلی در مجاورت ایستگاه های قطار شهری، برای سالمندان خودروهای ون پیش بینی شده است تا با آنها مسیر داخلی مصلی را همراهی کنند.

رئیس ستاد نماز عید سعید فطر تهران افزود: آقایان نمازگزار از ضلع شرقی حیاط آب نما که در جنوب شبستان اصلی واقع شده و محل اصلی برگزاری مراسم است وارد می شوند و خانم ها نیز می توانند از ضلع شرقی مصلی وارد حیاط آب نما شوند.

وی با اشاره به ورودی های غربی، شرقی و شمالی مصلی توضیح داد: خانم ها می توانند از درب های غربی در خیابان پاکستان یعنی درب های شماره 23 و 24 استفاده کنند. در شرق مصلی، درب شماره 12 در خیابان شهید قنبرزاده بری خانم ها و آقایان مشترک است ولی درب های شماره 13، 14 و 15 برای خانم ها تدارک دیده شده و در شمال مصلی در بلوار رسالت درب های شماره 17، 18، 19 و 20 به صورت مشترک برای خانم ها و آقایان پیش بینی شده است.

پیش نمازی به محل صفوف نمازگزاران اشاره داشت و بیان کرد: صفوف نماز بعد از حیات آب نما در سقف و پشت بام شبستان امتداد پیدا می کند و تا محوطه های شرقی و شمالی مصلی خواهد بود. پیش بینی می شود مانند سال های قبل به بلوار رسالت هم امتداد پیدا کند که محل اتصال از درب 18 پیش بینی شده است.

وی با بیان اینکه پارکینگ ها در مصلی میزبان خودروهای نمازگزاران است، عنوان کرد: از حاشیه پارکینگ ها نیز خودروهای ون پیش بینی شده تا نمازگزاران را به مصلی منتقل کند.

مرتبط با این خبر