صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

شنبه تا چهارشنبه از ساعت 7:00 به مدت 90 دقیقه

رمضانی گفت: 30 هزار پایگاه تابستانی برای آموزش مهارت به چهار میلیون دانش آموز برپا خواهد شد.

برنامه " صبح و گفت و گو " با موضوع اوقات فراغت، سلامت روح و جسم و رشد اجتماعی و در ارتباط تلفنی با علی رمضانی مدیرکل فرهنگی هنری اردوها و فضاهای پرورشی وزارت آموزش و پرورش از آنتن رادیو گفت و گو پخش شد.

رمضانی کمبود مهارت ها در دانش آموزان را از دغدغه های جدی آموزش و پرورش عنوان کرد و گفت: متاسفانه دانش آموزان در شروع سال تحصیلی با حجم زیادی از کتب درسی مواجه می شوند که آنها را خسته می کند.

وی با اشاره به مهم ترین برنامه های آموزش و پرورش برای داشتن بهترین اوقات فراغت یادآور شد: شعار ما در معاونت فرهنگی پرورشی وزارت آموزش و پرورش این است که دانش آموز در تابستان علاوه بر نشاط و شادی باید مهارت هایی را نیز بیاموزد. از این رو 30 هزار پایگاه تابستانی در نظر گرفته ایم تا برنامه های مهارتی را به چهار میلیون دانش آموز آموزش دهیم. در این راستا از اساتید مجرب و فضاهای مناسبی برای پایگاه های تابستانی استفاده می کنیم.

رمضانی با اظهار اینکه برنامه های مهارتی ما خارج از مدارس برگزار می شود گفت: دانش آموزان ار فضای مدرسه و کتب درسی خسته می شوند و لذا تأکید ما بر برگزاری این برنامه ها در خارج از فضای مدرسه است.

مدیرکل فرهنگی هنری اردوها و فضاهای پرورشی وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه فاصله زیادی تا رسیدن به نقطه مطلوب و مورد نظر در حوزه مهارت افزایی دانش آموزان وجود دارد افزود: آموزش و پرورش در زمینه اوقات فراغت تنهاست و مسئولیت اوقات فراغت با وزارت ورزش و جوانان است لذا باید بودجه را برای نهادهای ذیربط فراهم کند که تاکنون این کار انجام نشده و ما با بودجه محدود فعالیت می کنیم.

رمضانی با بیان اینکه پایگاه های تابستانی باید برای 14 میلیون دانش آموزان و با توجه به نیازهای آنها راه اندازی شود مطرح کرد: خوشبختانه وزارتخانه به این نتیجه رسیده که تربیت با تعطیلی کلاس های درس تعطیل نمی شود از این رو کانون های فکری و پرورش کودکان و نوجوانان، مدارس مختلف، سالن های ورزشی و تشکل های دانش آموزی کلیه امکانات خود را برای رسیدن به اهداف مورد نظر بسیج کرده اند. ما با فراهم کردن امکانات مناسب و حضور معلمان و برگزاری اردوهای سیاحتی و زیارتی باید به اعتماد خانواده ها به آموزش و پرورش پاسخ دهیم.

این مقام مسئول در رابطه با زمان ثبت نام در این کلاس ها گفت: ثبت نام پایگاه های تابستانی از ابتدای تیرماه آغاز می شود ضمن اینکه امسال این پایگاه های برای دانش آموزان شهر آق قلا نیز برگزار خواهد شد.

رمضانی در خاتمه عنوان کرد: باید از کمیسیون فرهنگی مجلس و وزارت ورزش پرسید که برای اوقات فراغت دانش آموزان چه اقدامی کرده اند؟

مرتبط با این خبر

  • نقش اوقات فراغت در شکل گیری الگوی رفتاری کودکان

  • به تفاوت و علایق فرزندانتان احترام بگذارید

  • 25 هزار پایگاه تابستانی، اوقات فراغات دانش آموزان را پر می کنند

  • باید دانش آموزان را در حوزه های اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی تربیت کرد

  • نزدیک به 20 برنامه ملی با حدود 25 هزار دانش آموز در حال اجرا است

  • رفتارهای اجتماعی مبتنی بر نیاز ایجاد می شوند

  • پاساژهای کشور پیوست فرهنگی ندارند

  • هفت سین ایرانیان در عید نوروز با طبیعت سازگار است

  • آموزش و پرورش به دنبال فعال سازی فضای ورزشی مدارس است

  • هدف آموزش و پرورش توسعه ورزش تربیتی است