صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

شنبه تا چهارشنبه از ساعت 7:00 به مدت 90 دقیقه

صرامی گفت: ما 60 تن مواد مخدر غیر دارویی کشف شده از ادوار گذشته را در شهر زاهدان استان سیستان و بلوچستان امحاء می کنیم.

برنامه "صبح و گفتگو" با موضوع برنامه های روز جهانی مبارزه با مواد مخدر و در ارتباط تلفنی با حمید صرامی مدیرکل دفتر تحقیقات و آموزش ستاد مبارزه با مواد مخدر و دبیر اجرایی مراسم سالروز جهانی مبارزه با مواد مخدر از شبکه رادیو گفت و گو روانه آنتن شد.

صرامی در ارتباط زنده تلفنی با رادیو گفت و گو اظهار کرد: مجمع عمومی سازمان بین الملل از 32 سال قبل یک روز را به عنوان روز جهانی مبارزه با سوء مصرف مواد و قاچاق مواد مشخص کرد و از این روز همه ساله در کلیه کشورها مراسم بزرگداشتی در یک روز برگزار می شود.

دبیر اجرایی مراسم سالروز جهانی مبارزه با مواد مخدر با اشاره به سلسله برنامه های پیش بینی شده به مناسبت روز جهانی مبارزه با مواد مخدر گفت: همایش سازمان های مردم نهاد روز 28 خرداد ماه از ساعت 10:30 دقیقه صبح در منطقه هرندی تهران برگزار خواهد شد. در منطقه شهید هرندی معتادان متجاهر و دسترسی به مواد فراوان بود که با اقدامات صورت گرفته، هم اکنون به منطقه ای مناسب تبدیل شده و سلسله اقدامات فرهنگی نیز در حال انجام است.

مدیرکل دفتر تحقیقات و آموزش ستاد مبارزه با مواد مخدر با اشاره به دیگر ویژه برنامه ها گفت: برنامه های روز جهانی مبارزه با مواد مخدر در 30 خرداد ماه در سراسر کشور اجرا می شود. همایش های مختلف در مراکز استان ها و با حضور مسئولان و متولیان امر مبارزه و همچنین سلسله مسابقات ورزشی اعم از دوچرخه سواری، کوهپیمایی و پیاده روی خانوادگی با شعار سلامت نفی مصرف مواد برگزار خواهد شد.

صرامی اضافه کرد: همایش ملی با حضور مقامات ارشد کشور در سوم تیرماه در تهران برگزار می شود و از تعدادی از ایثارگران، جانبازان و خانواده های معظم شهدا که فرزند یا همسر خود را در راه مبارزه با مواد مخدر از دست داده اند و همچنین عوامل مبارزه تقدیر به عمل خواهد آمد. در این مراسم ملی نمایندگان مقیم کشورهای خارجی و مستشاران نظامی نیز حضور خواهند داشت و این برنامه در تهران به عنوان برنامه اصلی روز جهانی مبارزه با مواد مخدر محسوب می شود.

مدیرکل دفتر تحقیقات و آموزش ستاد مبارزه با مواد مخدر یادآور شد: همزمان 60 تن مواد مخدر غیر دارویی کشف شده از ادوار گذشته را در شهر زاهدان استان سیستان و بلوچستان به عنوان نمادی از فعالیت های نیروی پرتلاش انتظامی و سربازان گمنام امام زمان (عج) در جهت مبارزه با قاچاقچیان امحاء می کنیم.

صرامی با اشاره به اینکه شعار اصلی ما در روز جهانی مبارزه با مواد مخدر امسال " یاری گر هم باشیم" است گفت: این شعار نمادی از مسئولیت پذیری اجتماعی و افزایش مشارکت عمومی است و امیدواریم همگی در راستای این شعار با مسئولیت پذیری اجتماعی گام های اساسی برداریم.

این مقام مسئول با اعلام اینکه 12 هزار تن انواع مواد در این چهل سال کشف و ضبط شده افزود: نظام جمهوری اسلامی ایران از زمان انقلاب تا به الان 3 هزار و 814 شهید و 12 هزار و 500 نفر جانباز داده تا در برخورد با کاروان های مواد مخدر موفق عمل کند.

وی ادامه داد: متاسفانه جامعه جهانی با تحریم های ظالمانه علیه ایران ما را از ابتدایی ترین وسایل هم محروم کردند اما ما بر اساس دیدگاه اسلامی و شرعی در این جهت مبارزه می کنیم این اقدامات درحالیست که آنها نه تنها کمکی به ما نمی کنند بلکه در پاره ای از موارد کوتاهی هایی هم دارند.

صرامی با بیان اینکه تذکراتی به جامعه اروپایی و سایر کشورها در کمیسیون مواد مخدر ابلاغ شده ابراز داشت: امیدواریم جامعه جهانی به ایران در جهت مبارزه با مواد مخدر کمک های بیشتری کند و از این تحریم های ظالمانه دست بر دارد.

دبیر اجرایی مراسم سالروز جهانی مبارزه با مواد مخدر در خاتمه تصریح کرد: رئیس جمهور به عنوان رئیس ستاد مبارزه با مواد مخدر چندی قبل در این زمینه تذکری به کشورهای اروپایی دادند و طبیعتا باید منتظر باشیم تا نظر مسئولان ارشد کشور را نیز جویا شویم.

مرتبط با این خبر