صبح و گفت و گو شنبه تا چهارشنبه از ساعت 7:00 به مدت 90 دقیقه

رادیو گفت و گو

صبح و گفت‌وگو

مدیرگروه مشاوره وزارت ورزش و جوانان پاسخ داد: چرا بیشترین آمار طلاق در استان خراسان رضوی است؟

مدیر گروه خدمات روانشناختی وزارت ورزش و جوانان گفت: ورودی به کلانشهرها بسیار متعدد بوده و یکی از دلایل بیشترین طلاق در خراسان رضوی، تنوع فرهنگ هاست.

1398/05/13
|
12:00

برنامه "صبح و گفتگو" با موضوع برنامه های وزارت ورزش و جوانان برای ساماندهی ازدواج جوانان در ارتباط تلفنی با مریم نجابتیان مدیر گروه مشاوره و خدمات روانشناختی وزارت ورزش و جوانان از آنتن رادیو گفت و گو پخش شد.

نجابتیان در برنامه "صبح و گفتگو" با اشاره به راهبرد اصلی وزارت ورزش و جوانان در حوزه ازدواج جوانان بیان کرد: معاونت جوانان از طریق ستاد ساماندهی امور جوانان دستگاه هایی و با رایزنی ها و ارتباطات با دستگاه های مختلف در زمینه ساماندهی ازدواج جوانان تلاش های زیادی کرده است.

وی گفت: پیگیری وام ازدواج، مشاوره و آموزش های قبل از ازدواج و ساماندهی لوازم و ضروریات شروع یک زندگی از طریق دستگاه های مختلف از جمله تلاش ها و فعالیت های وزارت ورزش در این حوزه به شمار می رود.

مدیر گروه مشاوره و خدمات روانشناختی وزارت ورزش و جوانان خاطرنشان کرد: وزارتخانه با توجه به گزارشات شورای عالی جوانان درخصوص تاخیر در پرداخت وام ازدواج به جوانان تلاش های ویژه ای کرد تا وامهای ازدواج در اسرع وقت پرداخت شود و در یک سال اخیر موردی نداریم که جوانان دیرتر از یک ماه وام ازدواج را دریافت کرده باشند.

این مقام مسئول با تصریح بر اینکه مسئولیت اعطای وام با وزارتخانه نیست اظهار داشت: بانکها در پرداخت وام نیازمند پیش نیازهایی از جمله ضامن هستند که با رایزنی وزارتخانه با بانک مرکزی سعی شده کمترین میزان سخت گیری ها نسبت به وام ازدواج جوانان صورت گیرد.

نجابتیان با اشاره به در نظر گرفتن شرایط آسان برای دریافت وام ازدواج جوانان گفت: وزارتخانه با توجه به مشکلات اقتصادی جوانان در آغاز زندگی مشترک، تا حد ممکن شرایط گرفتن وام را برای جوانان آسان کرده است.

مدیر گروه مشاوره و خدمات روانشناختی وزارت ورزش و جوانان مشکلات اقتصادی و کاهش مسئولیت پذیری را از جمله دلایل کاهش رغبت جوانان به ازدواج عنوان کرد و افزود: مسئولیت پذیری افراد از جمله مسائلی است که باید در آموزش و پرورش تقویت شود.

وی از افزایش طلاق و کاهش ازدواج در کشور ابراز نگرانی کرد و گفت: وزارت ورزش مراکز تخصصی مشاوره ازدواج را در حوزه آموزش و مشاوره پیش از ازدواج در دورترین نقاط کشور نیز راه اندازی کرده است.

نجابتیان آشنایی بیشتر جوانان با مشکلات و طرف مقابل را در کاهش ریسک ازدواج موثر دانست و افزود: جوانان قبل از ازدواج شناخت کافی از ازدواج و طرف مقابل پیدا نمی کنند و فاقد مهارت لازم برای ادامه زندگی هستند.

مدیر گروه مشاوره و خدمات روانشناختی وزارت ورزش و جوانان در پاسخ به این سوال که چرا بیشترین آمار طلاق در خراسان رضوی است؟ گفت: ورودی به کلانشهرها بسیار متعدد است و یکی از دلایل بیشترین طلاق در خراسان رضوی، تنوع فرهنگ هاست البته به همان میزان که آمار طلاق در این استان بالاست آمار ازدواج نیز بسیار زیاد است.

دسترسی سریع
صبح و گفت‌وگو