صبح و گفت و گو شنبه تا چهارشنبه از ساعت 7:00 به مدت 90 دقیقه

رادیو گفت و گو

صبح و گفت‌وگو

مدیركل سلامت جمعیت وزارت بهداشت خبرداد: افتتاح 10 بانک شیر در سال جاری

برکاتی با اشاره به افتتاح سه بانک شیر در اهواز، یزد و شیراز عنوان کرد: ده بانک شیر در سال جاری و 16 بانک شیر دیگر نیز در سال آینده افتتاح خواهد شد.

1398/05/19
|
13:00
|

برنامه "صبح و گفتگو" با موضوع آخرین روز از "هفته ترویج تغذیه کودک با شیر مادر" در ارتباط تلفنی با دکتر حامد برکاتی مدیرکل سلامت جمعیت، خانواده و مدارس وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و دکتر سیامک مره صدق عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی از آنتن رادیو گفت و گو پخش شد.

برکاتی در برنامه "صبح و گفتگو" با اشاره به اقدامات وزارت بهداشت در هفته شیر مادر اظهار کرد: وزارت بهداشت طی دو سال اخیر تغییرات اساسی را در برنامه ترویج تغذیه با شیر مادر و برای ارتقای سلامت جامعه ایجاد کرده است.

مدیرکل سلامت جمعیت، خانواده و مدارس وزارت بهداشت ادامه داد: تربیت مشاوران شیردهی برای آموزش نکات عملی به مادران شیرده، برگزاری کارگاه های متعدد در ده منطقه کشور، برگزاری کارگاه بین المللی در داخل ایران و افتتاح بانک شیر مادر از جمله اقدامات وزارت بهداشت در این عرصه است.

برکاتی با اشاره به افتتاح سه بانک شیر در اهواز، یزد و شیراز عنوان کرد: ده بانک شیر در سال جاری و 16 بانک شیر دیگر نیز در سال آینده افتتاح خواهد شد.

این مقام مسئول با اشاره به دیگر اقدامات وزارت بهداشت در این خصوص بیان داشت: طراحی و انتشار پیام هایی از مراکز خدمات جامع سلامت، پایگاه ها و خانه های بهداشت توسط ارائه کنندگان خدمت به مادران طراحی از دیگر اقدامات در زمینه ترویج شیر مادر است.

در ادامه "صبح و گفتگو"، مره صدق بیان داشت: فرهنگ سازی تغذیه با شیر مادر نیازمند یک بازه زمانی طولانی مدت است و در عرض ده سال نمی توان شاهد تغییرات عمیق در فرهنگ باشیم.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، برگزاری دوره های آموزشی مخصوص مادران حین بارداری را اتفاقی قابل قبول و مثبت از سوی وزارت بهداشت ارزیابی کرد و گفت: مراجعه مادران در دوران بارداری به یک واحد درمانی و بهداشتی خاص و تهیه مواد آموزشی مانند نوارهای تصویری که نکاتی را به صورت علمی و مدون توضیح می دهد در ترویج فرهنگ استفاده از شیر مادر موثر است..

این نماینده مجلس با اشاره به ترویج فرهنگ تغذیه با شیر مادر در دنیا بیان داشت: تمامی کشورهای مرفه و ثروتمند دنیا مردم را به استفاده کودک از شیر مادر، کاهش میزان زایمان های غیرطبیعی و ترویج زایمان های طبیعی توصیه و سفارش می کنند.

دسترسی سریع
صبح و گفت‌وگو