صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

شنبه تا چهارشنبه از ساعت 7:00 به مدت 90 دقیقه

دبیر یازدهمین جشنواره رسانه های دیجیتال گفت: مراسم اختتامیه، ویژه تقدیر از برگزیدگان این دوره از جشنواره رسانه های دیجیتال است که آثاری را به دبیرخانه جشنواره ارسال کرده بودند.

برنامه "صبح و گفتگو" ویژه اختتامیه یازدهمین جشنواره رسانه های دیجیتال در ارتباط تلفنی با مجید شفیعی دبیر یازدهمین جشنواره رسانه های دیجیتال از شبکه رادیویی گفت و گو روی آنتن رفت.

شفیعی در مصاحبه با رادیو گفت و گو از برگزاری مراسم اختتامیه یازدهمین جشنواره رسانه های دیجیتال در تالار وحدت خبرداد و گفت: این مراسم با حضور توسعه دهندگان، فعالان فضای مجازی، مسئولان کشوری در حوزه فضای مجازی و ناشران دیجیتال امروز ساعت 17 عصر برگزار خواهد شد.

دبیر یازدهمین جشنواره رسانه های دیجیتال افزود: این مراسم ویژه تقدیر از برگزیدگان این دوره از جشنواره رسانه های دیجیتال است که در فراخوان شرکت و آثاری را به دبیرخانه جشنواره ارسال کرده بودند.

وی با اعلام اینکه هزار و 501 اثر به دبیرخانه ارسال شده، گفت: این آثار در هفت موضوع اقوام و فرهنگ محلی، امید و نشاط اجتماعی، انقلاب اسلامی و مقاومت، حکمرانی و مدیریت، خانواده و سبک زندگی، کسب و کارهای نوپا و مسجد و مناسک دینی ارسال و به صورت مجزا داوری شدند و از 50 برگزیده تقدیر شایسته ای به عمل خواهد آمد.

شفیعی عنوان کرد: جشنواره امسال برای اولین بار سیاست آثار موضوعی را در پیش گرفت. در گذشته قالب ها اهمیت بیشتری داشت اما در حال حاضر قبل از ملاحظه قالب های مخاطبان، نیازها و اولویت های محتوایی کشور را ارائه کردیم تا محصولات متناسب با آن را تنظیم و ارسال کنند.

دبیر یازدهمین جشنواره رسانه های دیجیتال با بیان اینکه انتظار دبیرخانه ارسال بیش از هزار و 501 اثر بود گفت: از وزارت ارشاد به عنوان متولی امر فرهنگ، انتظار می رود که حداقل نیمی از آثار برای ارزیابی به دبیرخانه ارسال شود.

شفیعی از ترسیم یک نگاشت نهادی برای مدل جدید امسال سخن گفت و افزود: با این اقدام، سازمانها و مراجع ذی نفوذ و صاحب قدرت در خصوص محورهای موضوعی دور یک میز جمع می شوند و تقسیم وظایف می کنند. این سازمان ها اگر فعالیت های مجازی خود را به سوی محورهای موضوعی جشنواره هدایت کنند اهداف تولید و نشر محتوا در فضای مجازی محقق خواهد شد.

دبیر یازدهمین جشنواره رسانه های دیجیتال با اشاره به اینکه مقدمات دوره بعدی جشنواره از یک ماه آینده و فراخوان از دو ماه بعد آغاز خواهد شد عنوان کرد: پذیرش اثر در پروسه پنج ماهه و فرآیند داوری در پروسه دو ماه انجام و برگزیدگان سال بعد نیز مشخص خواهند شد

مرتبط با این خبر

  • وزن شاخص های محتوایی بیشتر از وزن شاخص های فنی دیده شده است

  • تکنولوژی محور هنر دیجیتال است

  • رشد 80 درصدی تولیدات فرهنگی در حوزه دیجیتال