صبح و گفت و گو شنبه تا چهارشنبه از ساعت 7:00 به مدت 90 دقیقه

رادیو گفت و گو

صبح و گفت‌وگو

رئیس اداره بهداشت مواد غذایی وزارت بهداشت: حداکثر زمان نگهداری غذا در ظروف یکبارمصرف 2 ساعت است

رضا غلامی گفت: زمان پیش بینی شده برای بسته بندی مواد غذایی از زمان کشیدن تا زمان مصرف، حداکثر دو ساعت است.

1398/06/13
|
12:56

برنامه "صبح و گفتگو" با موضوع استفاده از ظروف یکبار مصرف در نذری های محرم در ارتباط تلفنی با مهندس رضا غلامی رئیس اداره بهداشت مواد غذایی و بهسازی اماکن عمومی وزارت بهداشت از شبکه رادیویی گفت و گو پخش شد.

غلامی در ارتباط زنده تلفنی با رادیو گفت وگو بیان کرد: کلیه ظروف یک بار مصرف دارای مجوز ساخت از سازمان غذا و دارو و استاندارد، ملاک عمل برای بسته بندی مواد غذایی می باشند.

وی افزود: تنها یک دسته از ظروف محدودیت دمایی دارند که بیشتر برای غذاهای سرد و خنک مجوز تولید می گیرند و البته با توجه به اطلاع رسانی رسانه ها و وزارت بهداشت استفاده از این نوع ظروف یکبار مصرف در حال به حداقل رسیدن است.

رئیس اداره بهداشت مواد غذایی و بهسازی اماکن عمومی وزارت بهداشت در رابطه با تفاوت کیفیت ظروف یکبار مصرف معمولی با ظروف یکبار مصرف گیاهی گفت: درصدی از مواد مورد استفاده در ظروف گیاهی، از نشاسته ذرت یا سیب زمینی است. این ظروف علاوه بر اینکه آسیب کمتری وارد می کنند از قدرت تخریب کمتری نیز در محیط زیست برخوردار هستند.

این مقام مسئول همچنین درخصوص زمان نگهداری بسته بندی غذایی و به ویژه غذای پخته گفت: زمان پیش بینی شده برای بسته بندی مواد غذایی از زمانی که کشیده می شود تا زمانی که صرف می شود حداکثر دو ساعت است.

غلامی در رادیو گفت و گو تأکید کرد: مسئولان هیئت ها این نکته را مد نظر قرار دهند که غذاها را در همان زمان کشیدن و انتقال به ظروف یکبار مصرف توزیع کنند.

رئیس اداره بهداشت مواد غذایی و بهسازی اماکن عمومی وزارت بهداشت از شروع نظارت وزارتخانه بر آمادگی هیئات از یک هفته قبل ماه محرم سخن گفت و افزود: همکاران ما در وزارت بهداشت، نظارت بر آمادگی هیئت ها و تکایا و مساجد را در دستور کار قرار دادند و در دهه اول و دهه آخر صفر نیز نظارت کافی خواهند داشت.

دسترسی سریع
صبح و گفت‌وگو