صبح و گفت و گو شنبه تا چهارشنبه از ساعت 7:00 به مدت 90 دقیقه

رادیو گفت و گو

صبح و گفت‌وگو

مدیركل دفتر بهبود كیفیت فرآوری سازمان شیلات: هیچ محصول تراریخته ای در حوزه آبزیان نداریم

گلشاهی با تأکید بر اینکه هیچ محصول تراریخته ای در حوزه آبزیان نداریم گفت: هیچ مواد افزودنی در تولید آبزیان اعم از پرورشی و دریایی استفاده نمی شود.

1398/08/28
|
10:50

برنامه "صبح و گفتگو" با موضوع افزایش سرانه محصولات دریایی در ارتباط تلفنی با دکتر عیسی گلشاهی مدیرکل دفتر بهبود کیفیت فرآوری و توسعه بازار آبزیان سازمان شیلات و دکتر علی اکبر خدایی دبیرکل اتحادیه تولید و تجارت آبزیان ایران از آنتن رادیو گفت و گو پخش شد.

خدایی در مصاحبه با رادیو گفت و گو اظهار کرد: مصرف سرانه آبزیان در سال 1357 فقط یک کیلوگرم در کل کشور بود درحالیکه مصرف سرانه ماهی در دنیا 11 کیلوگرم بود اما خوشبختانه طی این سالها با برنامه ریزی های صورت گرفته مصرف سرانه آبزیان در ایران به بیش از 11 کیلوگرم رسیده است.

وی با اشاره به عوامل موثر در افزایش سرانه محصولات دریایی گفت: سرمایه گذاری های عظیم شیلات، بخش خصوصی و دولت و ایجاد واحدهای فرآوری و بسته بندی میزان تولید آبزیان را افزایش داده است، در کنار این موضوع، فعالیت های زیادی برای فرهنگ سازی مصرف محصولات دریایی در بین مردم انجام گرفته بطوریکه مردم ماهی را به عنوان غذای سلامت می شناسند.

دبیرکل اتحادیه تولید و تجارت آبزیان ایران مطرح کرد: صنعت شیلات بر اساس صادرات شکل گرفته زیرا کیفیت و نحوه بسته بندی محصولات آبزیان در ایران مورد پسند بازارهای اصلی دنیاست.

این مقام مسئول یادآور شد: محموله های آبزیان ما طی بیست سال اخیر به همه دنیا صادر شده و حتی یک مورد برگشتی هم نداشتیم و این موضوع نشانه کیفیت و مرغوبیت محصولات آبزی ایران است.

خدایی تأکید کرد: با توجه به سرمایه گذاری های عظیمی که صورت گرفته هیچ کمبودی از نظر تأمین منابع داخلی و یا ناتوانی در پاسخگویی به نیازهای صادراتی نداریم.

در ادامه "صبح و گفتگو"، گلشاهی اظهار داشت: بخش غیردولتی با هماهنگی و سیاست گذاری های دولت برای ارتقای کمی و کیفی محصولات آبزی در چندین حوزه اقدام کرده است.

وی افزود: در حال حاضر روش های حمل و نقلی در کلیه شناورهای آبهای دور در منطقه ساحلی بهبود پیدا کرده و بسیاری از آن ها مجهز به سیستم های برودتی و نگهداری آبزیان با کیفیت مطلوب هستند.

مدیرکل دفتر بهبود کیفیت فرآوری و توسعه بازار آبزیان سازمان شیلات ادامه داد: ساماندهی خودروهای حمل و نقلی و اعطای تسهیلات بانکی به آنها، وجود انبارهای عایق بندی شده در مناطق ساحلی و ارتقای سیستم حمل و نقل داخل خشکی نیز از دیگر فعالیت های صورت گرفته در این بخش است.

این مقام مسئول همچنین با اشاره به پیشرفت نحوه عرضه آبزیان گفت: در حال حاضر مطلوب ترین کیفیت ها در ماهی های بسته بندی شده است. واحدهای پایش کیفیت ماهی ها را کنترل می کنند تا محصولات سالم و با کیفیت در دسترس مردم قرار گیرد.

گلشاهی با تأکید بر اینکه هیچ محصول تراریخته ای در حوزه آبزیان نداریم افزود: هیچ گونه مواد افزودنی در تولید آبزیان اعم از پرورشی و دریایی استفاده نمی شود. میگوی پرورشی ایران به عنوان سالم ترین محصول شناخته می شود زیرا هیچ گونه مواد افزودنی و آنتی بیوتیک در آن استفاده نمی شود.

دسترسی سریع
صبح و گفت‌وگو