صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

شنبه تا چهارشنبه از ساعت 7:00 به مدت 90 دقیقه

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده گفت: دولت "لایحه جامع تأمین امنیت زنان در برابر خشونت" را ارائه کرده است.

برنامه "صبح و گفتگو" ویژه روز جهان عاری از خشونت و افراط گرایی و در ارتباط تلفنی با دکتر معصومه ابتکار معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده از شبکه رادیویی گفت و گو پخش شد.

ابتکار در مصاحبه با رادیو گفت و گو اظهار کرد: کشور ما با وجود اینکه مورد خشونت و ترور و سخت ترین تحریم ها در طول سال پس از خروج آمریکا از برجام قرار گرفته اما مردم و دولت همچنان محکم ایستاده اند و مقاومت می کنند تا آسیبها به حداقل برسد.

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده گفت: شرایط بسیار سخت است و دشمنان هم درتلاشند تا ملت بزرگوار و تلاشگر ایران را به زانو دربیاورد اما مطمئناً مردم با درایت و صبوری و تاب آوری در برابر مشکلات پیروز خواهند شد.

ابتکار مطرح کرد: باید بررسی کرد که سرمنشأ برخی رفتارهای خشن در جوانان و حتی افراد میانسال چیست و چرا بیشتر خشونت ها علیه زنان است و زنان آسیب بیشتری می بینند؟ البته این مسئله خاص ایران نیست بلکه این مسائل به صورت خیلی حادتر در بسیاری از کشورهای دنیا بروز کرده کمااینکه جریان و پویش مبارزه با خشونت علیه زنان و یا سوء استفاده از زنان ابتدا در کشورهای صنعتی شکل گرفته است.

این مقام مسئول متذکر شد: بخشی از اقدامات برای مبارزه با خشونت علیه زنان در حوزه قوانین و مقررات است که خوشبختانه ما این قوانین را داریم اما مجلس به دلیل ناکافی بودن برخی قوانین، طرح هایی مانند تشدید مجازات اسیدپاشی را ارائه و تصویب کرد.

وی اضافه کرد: دولت "لایحه جامع تأمین امنیت زنان در برابر خشونت" را ارائه کرده و هم اکنون در کمیسیون لوایح دولت در حال بررسی است تا نهایتاً در مجلس تصویب شود.

ابتکار بر لزوم تقویت مهارت های رفتاری و اجتماعی برای افزایش سازگاری در خانواده ها و جامعه تأکید کرد و گفت: ما باید رفتارهای تحمل پذیر داشته باشیم و فکر و اندیشه مان را به سمت درک متقابل و توسعه گفت وگو حرکت دهیم.

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده یادآور شد: دولت "بسته مهارت های فردی و اجتماعی" را با آموزش و پرورش از ابتدای دولت دوازدهم پیش بینی و تهیه کرد، علاوه براین "طرح ملی گفت وگوی خانواده" نیز ارائه شده است.

این مقام مسئول عنوان کرد: ما در تلاشیم تا مهارت های ارتباطی اعضای خانواده مانند تفکر نقادانه را در مدارس و دانشگاه ها و والدین و حتی سالمندان ترویج دهیم تا افراد تاب آوری خود را در مقابل آسیبها و مشکلات بالا ببرند.

مرتبط با این خبر

  • نبود بازرسی و نظارت باعث رشد قارچ گونه آرایشگاه های زنانه شده است

  • عدم دانش کافی برای اشتغال ضعف آرایشگرهای زنانه است

  • استعمال دخانیات در آرایشگاه ها ممنوع است

  • مواد محرک می توانند اختلالات درونی افراد را تشدید کنند

  • مواد محرک و قرص های لاغری اعتیاد آور هستند

  • آرایشگاه های زنانه و ترویج مواد مخدر

  • آسیب های زنان باید در شرایط فوریتی مرتفع شوند

  • کاهش راندمان کاری و پیری زودرس، پیامد استرس زنان شاغل

  • حدیث نفس تاج السلطنه در دست نوشته های شخصی

  • آیا اشتغال بانوان در تقابل با وظیفه مادری است؟