صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

شنبه تا چهارشنبه از ساعت 7:00 به مدت 90 دقیقه

کارشناس رسانه یکی از پیامدهای مثبت شهادت قاسم سلیمانی را در برگزاری همه پرسی برای راهبرد مقاومت دانست و گفت: مردم در این همه پرسی شرکت و آن را تأیید کردند.

برنامه "صبح و گفتگو" ویژه شهادت سردار سلیمانی و در ارتباط تلفنی با دکتر حسن عابدینی کارشناس مسائل رسانه از شبکه رادیویی گفت و گو پخش شد.

عابدینی رویداد روز گذشته در تهران را رویدادی فراملیتی و فرامنطقه ای دانست و گفت: همه رسانه های دنیا این خبر را پوشش دادند البته شاید هر رسانه ای در چارچوب سیاست مالکان خود عمل کند اما هیچ سردبیری پیدا نمی شود که این رویداد را از قاب رسانه ای خود خارج کند و یا در سرتیترهای خود قرار ندهد.

وی نگاه رسانه های غربی به تحولات جمهوری اسلامی را از دو منظر قابل بررسی دانست و افزود: نگاه نخست بایکوت کردن تحولاتی است که منجر به استحکام جمهوری اسلامی و تغییر افکار عمومی نسبت به ایران می شود و نگاه دوم هم تحریف تحولات ایران است.

کارشناس مسائل رسانه تحریف تحولات مثبت در ایران را سیاست کلان رسانه های آمریکایی و اروپایی دانست و متذکر شد: CCN در اتفاق روز گذشته از اوایل صبح تا اواخر شب برای پوشش زنده این خبر تلاش می کرد و در عین حال از کارشناسان مختلف در حوزه های گوناگون اعم از سیاسی، اقتصادی، نظامی و بین المللی نیز استفاده می کرد.

عابدینی با بیان اینکه همه رسانه های دنیا به بی سابقه بودن چنین تشییعی در کل تاریخ دنیا اذعان کردند گفت: "المیادین" میزان شرکت کنندگان را حدود پنج میلیوین نفر برآورد کرد و بسیاری از رسانه های دیگر در بعد از ظهر جمعیتی بیشتری را برآورد کردند.

وی افزود: تقریباً عموم کارشناسان به خطای محاسباتی آمریکا نسبت به پیامدهای شهادت سردار سلیمانی اذعان کردند، این پیامد در حوزه های مختلف قابل طرح بود از جمله اینکه در دومین روز شهادت سردار قاسم سلیمانی پارلمان عراق "قانون خروج آمریکایی ها از عراق" را تصویب کرد و روز گذشته هم نخست وزیر عراق فراهم کردن زمینه خروج نیروهای آمریکایی را به سفارخانه آمریکا ابلاغ نمود.

کارشناس مسائل رسانه یادآور شد: خالی کردن منطقه و عراق از نیروهای اشغالگر آمریکایی آرزوی سردار قاسم سلیمانی بود و این قضیه به برکت خون شهید سردار سلیمانی محقق خواهد شد.

وی افزود: آمریکا برای اختلاف افکنی بین مردم ایران و مردم عراق طی سه ماه اخیر سرمایه گذاری کلانی کرد اما به تقدیر خداوند خون شهید حاج قاسم و ابومهدی المهندس در هم آمیخته و توطئه دشمن با شکست مواجه شد.

عابدینی خاطرنشان ساخت: برآورد تعداد زیادی از کارشناسان از این اتفاق شکست کامل هیئت حاکمه آمریکا و چالش جدی برای پیروزی دونالد ترامپ در 10 ماه آینده است.

این کارشناس رسانه یکی از پیامدهای مثبت شهادت حاج قاسم سلیمانی را در برگزاری همه پرسی برای راهبرد برون مرزی جمهوری اسلامی (راهبرد مقاومت) دانست و گفت: مردم در این همه پرسی شرکت و آن را تأیید کردند.

وی با تصرح بر اینکه همه اهداف جناح عبری -عربی -غربی با ناکامی کامل مواجه شد ابراز داشت: ان شالله در روزهای آینده شاهد پیامدهای مثبتری از خون شهدای مقاومت خواهیم بود.

عابدینی همچنین گفت: آمریکایی ها از زمان تصویب قانون خروج شان از عراق، نمایندگان مجلس این کشور را تهدید کردند اما این خواسته جدی ملی بود و همه فراکسیون ها آن را تصویب کردند.

کارشناس مسائل رسانه با بیان اینکه آمریکایی ها به دلیل ترس از عملیات انتقام جویانه مقاومت اسلامی در عراق کاهش نیروهای خود از منطقه را آغاز کردند متذکر شد: فراموش نکنیم که آمریکا از طرق مختلف از جمله وابستگان و مزدوران خود برای منافع خود تلاش می کند.

مرتبط با این خبر

  • پیامدهای ترور شهید سلیمانی متوجه کاخ سفید خواهدبود

  • شهید حاج قاسم سلیمانی مبارزه علیه استکبار را جهانی کرد

  • حاج قاسم سلیمانی موثرترین عنصر در نابودی اهداف امریکا بود

  • خون شهید سلیمانی آغازی بر پایان امریکا در منطقه است

  • ترور قاسم سلیمانی رویایی مستقیم آمریکا با جمهوری اسلامی ایران است

  • به واسطه این شرایط که به وجود آمده آمریکا هزینه بالایی را پرداخت خواهد کرد

  • سرزمین های اشغالی به حالت آماده باش درآمد

  • ولایت مداری، حاج قاسم را محبوب دلها کرد

  • ترور سردار سلیمانی نشانه انفعال و ضعف آمریکا بود

  • جنایت آمریکا عامل تنش های جدید در منطقه و جهان خواهد بود