صبح و گفت و گو شنبه تا چهارشنبه از ساعت 7:00 به مدت 90 دقیقه

رادیو گفت و گو

صبح و گفت‌وگو

حقوقدان حوزه بین الملل: انتقام ایران از آمریکا مشروع و قانونی بود

دکتر پروین گفت: در منشور سازمان ملل متحد آمده که هر کشوری که مورد تجاوز کشور دیگری قرار گیرد حق دفاع از خود را دارد.

1398/10/18
|
10:30
|

برنامه "صبح و گفتگو" ویژه انتقام سپاه پاسداران انقلاب اسلامی از آمریکا در ارتباط تلفنی با دکتر خیرالله پروین حقوقدان حوزه بین الملل از آنتن رادیو گفت و گو پخش شد.

پروین در برنامه "صبح و گفتگو" اظهار کرد: قطعاً شروع حمله موشکی بامداد امروز به پایگاه آمریکایی از جانب ایران نبود بلکه آغازگر این مسئله خود آمریکایی ها به ویژه رئیس جمهوری آن بود.

حقوقدان حوزه بین الملل گفت: وقتی کشوری مورد تجاوز کشوری قرار بگیرد از نظر معادلات منطقه ای و حقوق بین الملل و همچنین از نظر عرفی حق دفاع از خود را دارد و این یک حق مشروع است.

وی در رابطه با بازتاب توئیت دکتر ظریف مبنی بر حق قانونی ایران برای انتقام از آمریکا گفت: اشاره دکتر ظریف هم به بحث دفاع و پاسخ مشروع است. در منشور سازمان ملل متحد نیز آمده که هر کشوری که مورد تجاوز کشور دیگری قرار گیرد حق دفاع از خود را دارد و متناسب با حمله می تواند اقدام به پاسخگویی کند.

پروین بیان داشت: وقتی آمریکایی ها مقام رسمی ایرانی را که به دعوت کشور دیگری و آن هم به صورت رسمی و علنی وارد کشور دیگری شده ترور می کنند قطعاً باید انتظار چنین انتقامی را هم می داشتند و دنیا هم انتظار این پاسخ متناسب ایران را داشت.

دسترسی سریع
صبح و گفت‌وگو