صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

شنبه تا چهارشنبه از ساعت 7:00 به مدت 90 دقیقه

همتی با اشاره به مسدودیت برخی مسیرها مانند جاسک به کنارک و چابهار بیان داشت: 15 پل در مسیر اصلی تخریب شده و هم اکنون ارتباط از طریق کنارگذرها انجام می شود.

برنامه "صبح و گفتگو" با موضوع وضعیت سیل در استان سیستان و بلوچستان در ارتباط تلفنی با فریدون همتی استاندار هرمزگان از شبکه رادیویی گفت و گو پخش شد.

همتی در برنامه "صبح و گفتگو" اظهار کرد: حجم بالای بارندگی در هرمزگان، کل استان را به گونه ای درگیر کرد که امکان کمک از شهر به شهر دیگر و مرکز استان به نقاط دیگر را گرفت.

وی افزود: ما از قبل پیش بینی کرده بودیم که هر نقطه سکونتی در روستا و شهر باید به فکر اداره خود باشند چراکه احتمال دارد امکان کمک رسانی در ساعات اولیه وقوع حادثه نباشد.

استاندار هرمزگان با بیان اینکه همه امکانات با همکاری و آمادگی مردم و نیروهای نظامی و نیروهای مسلح بسیج شد گفت: بسیاری روستاها به دلیل طغیان رودخانه ها در شرق استان در معرض سیلاب قرار گرفتند و از سد هم سرریز کردند.

این مقام مسئول با اشاره به تخلیه مازد آبها افزود: این حجم آب روستاهای پایین دست را نیز تحت تاثیر قرار داده است.

همتی از پشتیبانی بالگردهای هوایی توسط نیروی دریایی سپاه و ارتش سخن گفت و عنوان کرد: ما فردا از روستاهای جاسک و بشاگرد بازدید خواهیم داشت و به محض فروکش کردن آب، شرایط را برای بازسازی سریع خرابی ها فراهم می کنیم.

وی با اشاره به مسدودیت برخی مسیرها مانند جاسک به کنارک و چابهار بیان داشت: 15 پل در مسیر اصلی تخریب شده و هم اکنون ارتباط از طریق کنارگذرها انجام می شود.

استاندار هرمزگان اظهار کرد: گرچه مردم خسارت مالی زیادی دیدند اما از بابت بارندگی و برکت آن خوشحالند و شرایط را به خوبی مدیریت کردند. دولت نیز در کنار مردم است تا هر چه سریعتر خسارات برآورد و مناطق آسیب شده ترمیم شود.

همتی با اعلام ذخیره 600 میلیون متر مکعب آب این سیلاب ها در پشت سد ها و سازه های آبخیزداری استان گفت: اگر این سد ها نبودند بسیاری از شهرها و روستاهای استان در اثر این سیل نابود می شد.

استاندار هرمزگان از ادامه امداد رسانی با بالگردهای هوایی هلال احمر و نیروی دریایی سپاه و ارتش به مناطق سیل زده خبرداد و افزود: اکیپ های ترمیم جاده و پل و برق و مخابرات در منطقه مستقرند و به محض فروکش کردن آب وارد عمل خواهند شد.

مرتبط با این خبر

  • آینده محتوم کشور، حرکت به سمت انرژی خورشیدی است

  • بهره برداری از انرژی های تجدیدپذیر در کشور بسیار اندک است

  • سهم انرژی تجدید پذیر در ایران 0.75 درصد است

  • تشکیل قرارگاه بازسازی دشت آزادگان از امروز

  • سپاه همچنان پای کار است

  • 289 میلیمتر بارش در 25 سال اخیر، بی سابقه است

  • با ایجاد قرارگاه بازسازی سیل ها، روند عملیات بازسازی تسریع خواهد شد +صوت

  • عدم وجود الزامات اجرایی یکی از مشکلات در تحقق برنامه هاست

  • ایران از نظر تنوع زیستی در میان 20 کشور اول دنیا قرار دارد

  • تیم ملی فوتبال ساحلی توانایی قهرمانی جهان را دارد