صبح و گفت‌وگو شنبه تا چهارشنبه از ساعت 7:00 به مدت 90 دقیقه

رادیو گفت و گو

صبح و گفت‌وگو

رئیس سازمان خصوصی سازی: اولویت واریز سود سهام عدالت با مددجویان بهزیستی و کمیته امداد است

علیرضا صالح گفت: واریز سود سهام عدالت از اوایل اسفندماه با اولویت افراد تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) و سازمان بهزیستی واریز می شود.

1398/11/08
|
12:23
|

برنامه "صبح و گفتگو" با موضوع سهام عدالت در ارتباط تلفنی با مهندس علیرضا صالح رئیس سازمان خصوصی سازی از آنتن رادیو گفت و گو پخش شد.

صالح در برنامه "صبح و گفتگو" اظهار کرد: ما میزان تعلق سود سهام عدالت را تا 22 بهمن و هفته آخر بهمن ماه برای مشمولین مشخص می کنیم.

وی با بیان اینکه میزان سهام افراد متفاوت است افزود: افراد تحت پوشش کمیته امداد و سازمان بهزیستی که از 50 درصد تخفیف برخوردار هستند نسبت به بقیه ارزش سهام بالاتری از محل سود سهام دارند.

رئیس سازمان خصوصی سازی گفت: واریز سود سهام عدالت از اوایل اسفندماه با اولویت افراد تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) و سازمان بهزیستی واریز می شود و تا پایان اسفند ماه نیز به حساب تمام مشمولانی که شماره شبای خود را در سامانه ما ثبت کردند واریز خواهد شد.

این مقام مسئول آزادسازی سهام عدالت و سپردن این سهام ها به خود مردم را از جمله برنامه های سازمان خصوصی سازی کشور در سال 99 عنوان کرد و گفت: مردم می توانند مالکیت این سهام ها را به طور مستقیم و یا با صندوق های سرمایه گذاری منطقه ای و استانی سهام عدالت و نیز در قالب صندوق پروژه ها دنبال کنند.

صالح همچنین با اشاره به اطلاع رسانی شفاف و دسترسی به اطلاعات بنگاه های قابل واگذاری بیان داشت: اطلاعات کلیه بنگاه ها و اموالِ در لیست واگذاری برای ادامه امسال و سال آینده در سایت سازمان خصوصی سازی قابل کلیک کردن و جستجو است.

وی شفاف سازی و شیشه ای کردن سازمان خصوصی را از دیگر برنامه های جدی سازمان برشمرد و گفت: تمامی اطلاعات ما باید روی میز و یکسان و عادلانه در دسترس همه مردم قرار گیرد تا اجحافی صورت نگیرد.

رئیس سازمان خصوصی سازی با تأکید بر اینکه باب مزایده پاکتی و مذاکره بسته خواهد شد افزود: ما از نظرات گروه های مختلف اعم از دانشگاهیان و کارشناسان استفاده می کنیم و مردم می توانند نظرات خود را از طریق سایت و پست الکترونیکی و گزارش مکتوب به سازمان ارائه کنند.

صالح در خاتمه گفت: خوشبختانه هیئت دولت به این عزم رسیدند که به خصوصی سازی کمک کنند البته در لایه های پایینی مقاومت هایی می شود اما آنها را متقاعد می کنیم تا از مدیریت های دولتی فاصله بگیرند.

دسترسی سریع
صبح و گفت‌وگو