صبح و گفت‌وگو شنبه تا چهارشنبه از ساعت 7:00 به مدت 90 دقیقه

رادیو گفت و گو

صبح و گفت‌وگو

سخنگوی ستاد شناسایی مشمولان بسته های معیشتی: بررسی بسته معیشتی عده ای به خردادماه موکول شد

میرزایی گفت: وضعیت بسته معیشتی کسانی که رفتار مالی خود را اصلاح کنند خردادماه مجدداً بررسی و درباره آنها تصمیم گیری می شود.

1398/11/13
|
13:59
|

برنامه "صبح و گفتگو" با موضوع طرح ادغام یارانه نقدی و بسته حمایت معیشتی در مجلس و در ارتباط تلفنی با حسین میرزایی سخنگوی ستاد شناسایی مشمولان بسته های معیشتی از آنتن رادیو گفت و گو پخش شد.

میرزایی با اشاره به اظهارات سخنگوی کمیسیون تلفیق مجلس درباره چنین تصمیمی گفت: آقای قوامی عنوان کردند که به دلیل اینکه وزارت رفاه هر کسی را به بهانه ای رد کرده و موفق به شناسایی نشده بود ما این طرح را ارائه کردیم.

وی با تأکید بر اینکه در بسیاری از مواردِ بسته حمایت معیشتی با مسامحه رفتار شده اظهار داشت: تا به الان سه میلیون و 400 هزار نفر دیگر به لیست مشمولان اضافه شده اند. ما با دیوان محاسبات و سازمان بازرسی و مجموعه های امنیتی مکرراً نامه نگاری کردیم که به مردم گزارش دهند اما سخنگوی کمیسیون تلفیق به خوداظهاری افراد در حوزه انتخابیه اش استناد کرده که این افراد باید بسته معیشتی می گرفتند اما نگرفتند.

سخنگوی ستاد شناسایی مشمولان بسته های معیشتی تصریح کرد: حدود 30 درصد از کسانی که به نمایندگان مجلس رجوع کرده بودند بسته معیشتی دریافت کرده بودند اما باز هم اسمشان در لیست بود. عده ای که وضع مالی بسیار خوبی داشتند از لیست حذف شدند اما تعدادی از نیازمندان به صورت سیستمی و بدون هر فشار سیاسی در همان مرحله اعتراض مشمول این بسته شدند.

میرزایی با بیان اینکه ما به دو دلیل مخالف ادغام یارانه نقدی و بسته حمایت معیشتی هستیم گفت: نخست به خاطر شبهه ای که به زیرساختِ متعلق به کشور وارد شده و دوماً هدف ما هدفمند کردن این موضوع برای اقشار مستضعف و نیازمند است.

سخنگوی ستاد شناسایی مشمولان بسته های معیشتی یادآور شد: مجلس در تبصره 14 قانون بودجه 98 دولت را به حذف سه دهک بالای درآمدی مکلف کرد و ما هم این کار را شروع کردیم. هم اکنون بالای 95 درصد سه دهک بالای درآمدی خودرو دارند و ناخوشایند است که ما از سهم قشر مستعف کم کنیم و به سه دهک بالا بپردازیم.

میرزایی در پایان گفت: تعداد زیادی از مردم مجبور می شوند که به نیابت از دیگران کارهای اقتصادی و مالی انجام دهند و در واقع مورد سوء استفاده قرار می گیرند اما نهایتاً وضعیت بسته معیشتی کسانی که رفتار مالی خود را اصلاح کنند خردادماه مجدداً بررسی و درباره آنها تصمیم گیری می شود.

دسترسی سریع
صبح و گفت‌وگو