صبح و گفت و گو شنبه تا چهارشنبه از ساعت 7:00 به مدت 90 دقیقه

رادیو گفت و گو

صبح و گفت‌وگو

پروفسور كرمی مطرح كرد: تقویت سیستم ایمنی از راه آرامش؛ بزرگترین سپر دفاعی در برابر کرونا

متخصص بایوتکنولوژی پزشکی با اشاره به اینکه استرس و اضطراب باعث ضعف سیستم ایمنی می شود گفت: بزرگ ترین سپر دفاعی در مقابل کرونا تقویت سیستم ایمنی بدن آن هم با آرامش است.

1398/12/20
|
08:30

برنامه "صبح و گفتگو" با موضوع پیشگیری از ابتلا به ویروس کرونا در ارتباط تلفنی با پروفسور علی کرمی استاد دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله (عج)، موسس بنیاد ملی سبک زندگی سالم، متخصص بایوتکنولوژی پزشکی و فوق تخصص مهندسی ژنتیک و دکتر حسین عرفانی رئیس اداره مراقبت مرکز مدیریت بیماری های واگیردار وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکیاز شبکه رادیویی گفت و گو پخش شد.

پروفسور کرمی در مصاحبه با رادیو گفت و گو بیان کرد: ویروس کرونا قدرت سرایت زیادی دارد و برقراری ارتباطات باعث گسترش این ویروس می شود و به همین خاطر محدودیت های زیادی را ایجاد کرده است.

وی با تأکید بر اینکه در این شرایط حاد از تردد های غیرضروری خودداری کنیم گفت: در حال حاضر خانواده هایی بابت این قضیه مصیبت زده شدند و عزیزان خود را از دست داده اند.

استاد دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله (عج) مطرح کرد: ویروس کرونا ذرات درشتی دارد و به همین خاطر روی سطوح می نشیند و در هوا معلق نمی ماند لذا مردم از تماس با تمامی سطوح خودداری کنند و یا در صورت تماس حتماً دستها را با آب و صابون بشویند.

پروفسور کرمی اضافه کرد: کسانی که سرفه می کنند حتما از ماسک استفاده کنند و تردد ها را در حد امکان کاهش دهند و حتی از منزل هم بیرون نروند.

وی در ادامه گفت: یکی از مصیبت های فعلی ما در این شرایط استرس و اضطراب بالای بسیاری از خانم ها به خاطر ترس از مبتلا شدن به کروناست غافل از اینکه استرس و اضطراب باعث ضعف سیستم ایمنی می شود و بزرگ ترین سپر دفاعی در مقابل کرونا تقویت سیستم ایمنی بدن آن هم با آرامش است.

استاد دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله (عج)با اشاره به اصول سبک زندگی سالم بیان کرد: مردم با تغذیه سالم، ورزش و تحرک، کاهش استرس با دعا و نیایش و خواب کافی می توانند سبک زندگی خود را سالم کنند.

همچنین در ادامه "صبح و گفتگو"، عرفانی گفت: بیانات مقام معظم رهبری و تشکر ایشان از جامعه پزشکان و پرستاران قعطعا برای ما مدال افتخار است.

رئیس اداره مراقبت مرکز مدیریت بیماری های واگیردار وزارت بهداشت با بیان اینکه بزرگترین هدف جامعه پزشکی خدمتگزاری به مردم است افزود: در بین همکاران ما کسانی هستند که شبانه روز خدمت می کنند و از جان و دل مایه می گذارند که این خدمت و ایثار در درگاه الهی جایگاه خاص خود را دارد اما مردم هم باید توصیه های وزارت بهداشت را رعایت کنند.

عرفانی تأکید کرد: بهترین نوع قدردانی مردم از جامعه پزشکی و پرستاری و وزارت بهداشت رعایت مسائل و توصیه های بهداشتی است و امیدواریم با همکاری مردم طی دو سه هفته آینده این بیماری سیر نزولی پیدا کند و کنترل شود.

این مقام مسئول گفت: ستاد مدیریت کرونا در تلاش است تا با جذب استانداردهای لازم و با در اختیار گذاردن وسایل و تجهیزات حفاظت فردی سلامت افراد را در سطوح مختلف دولتی و خصوصی تأمین کند.

رئیس اداره مراقبت مرکز مدیریت بیماری های واگیردار وزارت بهداشت از مردم درخواست کرد که به شایعات و اکاذیب در فضای مجازی توجه نکنند و اخبار موثق را از کانال اصلی وزارت بهداشت یعنی رسانه ملی دنبال کنند.

دسترسی سریع
صبح و گفت‌وگو