صبح و گفت و گو شنبه تا چهارشنبه از ساعت 7:00 به مدت 90 دقیقه

رادیو گفت و گو

صبح و گفت‌وگو

مدیرعامل شركت های صنعتی استان تهران: افزایش ده برابری ظرفیت تولید اقلام بهداشتی در یک ماه گذشته

پرنیان با بیان اینکه مردم در سال‌های گذشته با خرید کالای ایرانی پشت تولیدکنندگان بودند، گفت: امروز تولیدکنندگان می خواهند کنار مردم باشند و در این راستا ظرفیت مواد تولیدکننده بهداشتی در کشور ظرف یک ماه گذشته ده برابر افزایش پیدا کرده است.

1398/12/24
|
11:36
|

برنامه «بدون انقضاء» رادیو گفت و گو در خصوص کمک به دیگران با دکتر محمد محمدی مشاور معاونت بیمه ای سازمان تامین اجتماعی و مهندس صابر پرنیان مدیر عامل شرکت های صنعتی استان تهران به صورت تلفنی گفتگو کرد.

محمد محمدی در آغاز با بیان اینکه در بخش درمان بیمه تامین اجتماعی تمام همکاران در حال تلاش جهادی هستند، گفت: در بخش بیمه نیز کارهای اساسی انجام شده است تا مراجعات کاهش پیدا کند و حذف شود. آن دسته از بیمه شدگان تامین اجتماعی که دفترچه بیمه آنها تا پایان بهمن ماه منقضی شده بود، اعلام کردیم نیازی به مراجعه به سازمان ندارند و تا پایان فرودین ماه، دفترچه این عزیزان اعتبار دارد و در این راستا نرم افزار مربوط را آماده و به استان ها نیز ارسال کردیم.

وی در خصوص رانندگان تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی نیز توضیح داد و اظهار کرد: برای این عزیزان نیازی به استعلام صدور یا تمدید یا تجدید کارت هوشمند از سوی سازمان حمل و نقل جاده ای نیست و با همان دفترچه می توانند بیمه را تا پایان فروردین 99 ادامه دهند. در خصوص کارگران ساختمانی نیز وضعیت به همین شکل است و اگر کارت هوشمند آن ها اعتبار نداشته باشد می توانند تا پایان فروردین ماه ادامه بیمه پردازی را داشته باشند.

مشاور معاونت بیمه ای سازمان تامین اجتماعی ابراز کرد: بازرسی کارگاه ها را تا پایان فروردین ماه متوقف کردیم یعنی بازرسان ما نیازی به شعب کارگاه های مشمول تامین اجتماعی ندارند مگر اینکه کارفرما در خصوص نقل و انتقال منافع کارگاه استعلام کند. در مورد مستمری بگیران نیز همین کار صورت گرفته است یعنی اگر کسی شرایط بازنشستگی در اسفند ماه 98 را داشته باشد نیازی به ثبت درخواست خودش در شعب تامین اجتماعی ندارد و کارفرما می تواند اعلام کند و بیمه تامین اجتماعی نیز مستمری را بر اساس مستندات فعلی که بر پایه دو سال آخر است برقرار می کنیم و اگر بیمه شده اعتراضی داشت می تواند پس از فروردین ماه مراجعه کند.

وی تاکید کرد: بیمه تامین اجتماعی تمهیداتی چیده است تا بیمه شدگان تامین اجتماعی نیازی به مراجعه نداشته باشند و البته کارهایشان نیز به خوبی انجام شود. مهلت پرداخت برگه پرداخت های حق بیمه بهمن ماه نیز تا پایان فروردین سال 99 تمدید شده است و با وجود آنکه بیمه شدگان خاص در صورتی که در مهلت مقرر قانونی پرداخت صورت نگیرد، قرار داد آن ها منقضی می شود اما این فرصت به آن ها داده شده است تا نیازی به حضور در این شرایط در شعب بیمه تامین اجتماعی نداشته باشند.

در ادامه صابر پرنیان در گفتگو با رادیو گفت و گو با تصریح بر اینکه مردم در سال های گذشته با خرید کالای ایرانی پشت تولید کنندگان بوده اند، گفت: امروز تولید کنندگان می خواهند کنار مردم باشند و در این راستا ظرفیت مواد تولید کننده بهداشتی و ماسک در کشور ظرف یک ماه گذشته تقریبا ده برابر افزایش پیدا کرده است.

وی افزود: تولید کنندگان به سرعت خطوط واحدهای تولیدی را تغییر می دهند تا بتوانند نیاز جامعه به اقلام بهداشتی را تامین کنند و بسیاری دیگر از تولید کنندگان نیز خطوط جدید اضافه می کنند. همچنین تولید کنندگان ظرفیت های تولید شان را نیز افزایش داده اند و در این راستا شیفت کارگری را از یک به سه شیفت افزایش داده اند.

مدیرعامل شرکت های صنعتی استان تهران با تاکید بر ضرورت افزایش نظارت در عرضه مواد بهداشتی عنوان کرد: امیدواریم با بهبود چرخه تولید تا مصرف کننده شاهد رانت و همچنین احتکار نباشیم که البته در این راستا دستگاه های مختلف نظارتی ورود کرده اند و با توجه به افزایش روزانه ظرفیت تولید، شاهد افزایش ارائه اقلام بهداشتی نیز بوده ایم. همچنان این ظرفیت وجود دارد که ده برابر بیشتر از آنچه در حال حاضر تولید می کنیم، اقلام بهداشتی و ماسک را وارد بازار کنیم.

دسترسی سریع
صبح و گفت‌وگو