صبح و گفت و گو شنبه تا چهارشنبه از ساعت 7:00 به مدت 90 دقیقه

رادیو گفت و گو

صبح و گفت‌وگو

نائب رئیس كمیسیون بهداشت مجلس: اذعان سازمان بهداشت جهانی به عملکرد قوی ایران در مقابله با کرونا

قربانی گفت: توجه به زیرساخت های بهداشتی و گسترش نیروی انسانی متخصص باعث حیرت دست اندرکاران حوزه کرونا و حتی سازمان بهداشت جهانی از عملکرد خوب ایران در این بحران جهانی شد.

1399/01/18
|
11:07

برنامه "صبح و گفتگو" ویژه روز سلامتی و در ارتباط تلفنی با دکتر محمد حسین قربانی نائب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی از آنتن رادیو گفت و گو پخش شد.

قربانی از اجرای طرح تحول سلامت، بیمه همگانی ،کاهش پرداختی از جیب مردم، توزیع عادلانه ثروت و نیروی انسانی و گسترش خدمات بهداشتی درمانی و پرستاری به عنوان افتخارات نظام جمهوری اسلامی در هشت سال اخیر یادکرد و گفت: این حوزه از پیشگامان حرکت در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی محسوب می شود.

وی افزود: توجه به همین زیرساخت های بهداشت و درمان و گسترش نیروی انسانی متخصص و کارآمد در کشور باعث شده که امروز در سطح بین الملل همه دست اندرکاران حوزه کرونا و حتی سازمان بهداشت جهانی اذعان کنند ایران در این بحران جهانی خیلی خوب عمل کرده است.

نائب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس ضمن قدردانی از همکاری و همراهی مردم در این شرایط سخت بیان کرد: تمام بار مسئولیت این مسئله تا شانزدهم اسفند بر دوش وزارت بهداشت و درمان بود اما با ورود رئیس جمهور و پذیرش مسئولیت از این تاریخ به بعد کمی از بار هماهنگی دستگاه ها و مسئولیت های اجتماعی وزارت بهداشت کاسته شد.

این نماینده مجلس با اشاره به هفته سلامت و اهمیت این موضوع در جامعه تأکید کرد: معتقدم که در این برهه زمان همه اقدامات باید پیوست سلامت داشته باشند؛ نمی توان در این شرایط بحرانی کرونایی صرفاً به یک موضوع خاص مانند اقتصاد و تولید توجه کرد و از بهداشت و سلامت غافل شد.

قربانی با اشاره به کاهش 85 درصدی مسافرت ها به گیلان در ایام نوروز گفت: تمامی بوستان های گیلان در روز طبیعت تعطیل شدند و جا دارد که از مردم به خاطر این همراهی ها تشکر کنیم اما در عین حال نگران پیک دوم این بیماری هم هستیم و از مردم تقاضا داریم که همانند گذشته توصیه ها را جدی بگیرند.

دسترسی سریع
صبح و گفت‌وگو