صبح و گفت و گو شنبه تا چهارشنبه از ساعت 7:00 به مدت 90 دقیقه

رادیو گفت و گو

صبح و گفت‌وگو

نماینده مجلس: اختصاص ارز دولتی به واردات کالاهای غیرضروری مانع " جهش تولید " است

معین الدین سعیدی گفت: اگر قرار باشد دولت ارزهای دولتی را به واردات نخ دندان و عروسک و اسباب بازی و لوازم بدنسازی و غذای سگ و گربه اختصاص دهد شعار سال "جهش تولید" محقق نخواهد شد.

1399/02/02
|
14:01
|

برنامه "صبح و گفتگو" با موضوع الزامات جهش تولید در صنعت لوازم خانگی کوچک و در ارتباط تلفنی با مهندس ابوالقاسم شانه ساز دبیر انجمن صنفی تولیدکنندگان لوازم خانگی کوچک و دکتر معین الدین سعیدی نماینده مجلس شورای اسلامی از آنتن رادیو گفت و گو پخش شد.

شانه ساز در برنامه "صبح و گفتگو" بیان داشت: ما کلیه امکانات و نیروی انسانی لازم برای تحقق "جهش تولید" را از نظر سخت افزاری در صنایع لوازم خانگی کوچک فراهم کردیم و حتی در سال 98 نیز برای تولید محصولات جدید برنامه ریزی هایی انجام دادیم.

دبیر انجمن صنفی تولیدکنندگان لوازم خانگی کوچک مطرح کرد: اگر ما تولیدکنندگان ارز کافی داشته باشیم و جهش تولید هم اتفاق بیفتد اما مسئله اینجاست که ما به فروش محصولات تولیدی مان نیاز داریم و مردم باید با خرید محصولات ایرانی به ما کمک کنند.

شانه ساز با اشاره به تشدید نیاز تولیدکنندگان به نقدینگی و تحریک بازار در اوضاع کنونی گفت: ارز باید به صورت مستمر و دائمی در اختیار تولیدکنندگان باشد و ارگان های دولتی ذیربط هم تعامل بیشتر و بهتری با ما داشته باشند.

در ادامه "صبح و گفتگو"، سعیدی گفت: ما در راستای حمایت قانونی از صنایع کوچک هیچ مشکلی نداریم اما معتقدیم که نظارت هایی که باید، صورت نگرفته و نمونه بارز آن هم گزارش دیوان محاسبات مبنی بر اختصاص 2 میلیارد و 706 میلیون دلار ارز دولتی به واردات کالاهایی مانند نخ دندان و عروسک و اسباب بازی و لوازم بدنسازی و غذای سگ و گربه است.

نماینده مجلس شورای اسلامی افزود: اگر قرار باشد دولت ارزهای دولتی را به این نوع کالاها اختصاص دهد قطعاً شعار "جهش تولید" محقق نخواهد شد.

وی با بیان اینکه خوشبختانه نگاه ها به این موضوع در مجلس یازدهم تخصصی شده اظهار کرد: امیدواریم که فراکسیون شفافیت نیز در مجلس تشکیل شود تا نظارت مستمر و پایداری بر اقدامات ارکان دولتی صورت گیرد.

این نماینده مجلس با اذعان به کارشناسی نبودن تحقیق و تفحص های مجلس گفت: مجلس ابزارهای نظارتی خوبی دارد ضمن اینکه اگر قرار بر نظارت سالم باشد این شفافیت باید از خود مجلس شروع شود.

سعیدی با انتقاد از وجود 11 هزار عنوان قانونی در ایران اظهار داشت: ما صرفاً با تقنین و افزایش دستورالعمل ها و سیاست های فعلی تحریک بازار راه به جایی نخواهیم برد اما با ارتقای سطح فعالیت شرکت های دانش بنیان می توانیم به پیشرفت صنایع کوچک کمک کنیم.

دسترسی سریع
صبح و گفت‌وگو