صبح و گفت و گو شنبه تا چهارشنبه از ساعت 7:00 به مدت 90 دقیقه

رادیو گفت و گو

صبح و گفت‌وگو

دبیر كنگره بین المللی قدس شریف: تاکید کنگره بین المللی قدس شریف بر اجرای طرح چهار ماده‌ای رفراندوم پیشنهادی جمهوری اسلامی

دبیر کنگره بین المللی قدس شریف مطرح کرد: در کنگره بین‌المللی قدس شریف با صدور بیانیه‌ای بر اجرای طرح چهار ماده‌ای رفراندوم پیشنهادی جمهوری اسلامی به سازمان ملل برای حل مسئله فلسطین تاکید کردند.

1399/03/01
|
13:26
|

برنامه «صبح و گفتگو» رادیو گفت‌وگو با موضوع کنگره بین المللی قدس شریف با حجت الاسلام حمید احمدی دبیر کنگره بین المللی قدس شریف به صورت تلفنی گفتگو کرد.

حجت الاسلام حمید احمدی با اشاره به برگزاری روز دوم و پایانی کنگره بین المللی قدس شریف در روز سه شنبه گفت: یک جلسه چهار ساعت و نیمه با حضور 27 تن از شخصیت‌های بزرگ از کشورهای مختلف از شرق آسیا تا کانادا و انگلستان و ایران و عراق و نمایندگان مقاومت از فلسطین مباحث خوبی را ارائه کردند.

وی با بیان اینکه در پایان کنگره بین المللی قدس شریف دبیر علمی کنفرانس جمع بندی همایش را ارائه کردند و بیانیه پایانی کنگره قرائت شد، اظهار کرد: در این بیانیه بر رعایت حقوق بشر و مخصوصا زندانیان و اسرای در بند فلسطینی با توجه به شرایط امروز و رعایت مسائل بهداشتی تاکید شده است.

دبیر کنگره بین المللی قدس شریف افزود: حق بازگشت آوارگان فلسطینی و داشتن حقوق اولیه یعنی شناسنامه و برگه هویتی، همچنین درخواست از سازمان ملل برای اجرای طرح چهار ماده‌ای پیشنهادی جمهوری اسلامی ایران برای حل مسئله فلسطین مبنی بر برگزاری رفراندوم از دیگر نکات این بیانیه بود.

حجت الاسلام احمدی استفاده از فرصت‌های گفتگو در جهان اسلام برای حل چالش‌ها و مسائل موجود با حضور و مشارکت مردم جهان اسلام از جمله فرصت اربعین و حج که فرصت بسیار بزرگی است که می‌تواند به همگرایی کمک کند را از دیگر نکات این بیانیه اعلام کرد.

دبیر کنگره بین المللی قدس شریف اظهار کرد: در این بیانیه خواستار تشکیل یک دبیرخانه برای پیگیری مصوبات، بیانیه و برگزاری چنین همایش‌های مجازی در سال‌های آینده شدیم.

دسترسی سریع
صبح و گفت‌وگو